Święta na drogach

0
204
Fot. tychy.policja.gov.pl

W świąteczny weekend wielkanocny śląska policja prowadzi działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na naszych drogach. Spodziewany wzmożony ruch, w połączeniu ze zmiennymi warunkami pogodowymi, mogą stanowić dodatkowe utrudnienie dla kierujących. Działania te rozpoczynają się już dzisiaj i potrwają do wtorku.

W tych dniach na drogach będzie można spotkać więcej niż zazwyczaj policyjnych patroli.

– W okresie świątecznym, zarówno na drogach, jak i przed sklepami, pojawi się jak zwykle większa liczba samochodów. Taka sytuacja może generować wzrost liczby kolizji lub nawet wypadków. Dlatego policjanci ze śląskiej drogówki prowadzą wzmożone kontrole pojazdów, stanu trzeźwości kierowców oraz prędkości, z jaką się poruszają, szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych kraju –  wyjaśniają mundurowi z tyskiej komendy.

Największego wzrostu ruchu należy się spodziewać głównie 30 marca i 1 kwietnia, co związane jest z wyjazdami i powrotami ze świątecznego odpoczynku.

Działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc” dodatkowo są wspierane policyjną akcją informacyjno-edukacyjną „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na relacje pomiędzy kierowcami a niechronionymi uczestnikami ruchu. Policjanci podkreślają konieczność ustępowania pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach oraz zachowania szczególnej ostrożności w trakcie zbliżania się do przejścia dla pieszych.


źródło: KMP Tychy