„Twoje Tychy” nr 856

14
1119

Ukazał się najnowszy numer tygodnika „Twoje Tychy”, a w nim m.in.:

– Po wyborach, przed wyborami

– Spalarni w Tychach nie będzie

– Prezentujemy radnych na lata 2024-2029

– Neurologia znowu działa

– Zapowiedź festiwalu MoTyF

– Marc Chagall w Tichauer Art Gallery

– Piłkarze GKS wreszcie wygrali

– Horoskop, krzyżówka i… piesek do adopcji

Pełne wydanie najnowszych „Twoich Tychów” znajdziesz tutaj.

14 KOMENTARZE

 1. Żałosny felieton, ale niczego innego nie można było się spodziewać po autorze, mając w pamięci jego poprzednie elukubracje.

 2. Felieton żenujący . Nie ma w nim nawet odrobiny obiektywizmu. Napisany ewidentnie po linii partyjnej. Kompletna propaganda partii rudego. Pan redaktor nawet nie przytoczył ani jednego argumentu który by przemawiał za M. Gramatyką. Nie wymienił ani jednej rzeczy, która by służyła mieszkańcom do której przyczynił się Pan wiceprezydent. Za to broni go przed całym złem jakie zafundowała nam obecna koalicja z niedziałającym ITS na czele. To nie jego wina ? On za to nie odpowiada ? Panie redaktorze, niech Pan nie będzie śmieszny. To kto za to odpowiada ? Już wiem… to wina PiS którego poprzednicy rządzili Tychami ponad ćwierć wieku temu..
  Z całym szacunkiem dla Pana redaktora, ale pisanie takich beznadziejnych, nieobiektywnych i propagandowych felietonów to niestety dziennikarskie dno.

  • Nie musisz miec szacunku do tego propagandysty.Na SZACUNEK trzrba sobie zasluzyc a ten partyjny pisarz za swoje dzialanie na tej stronie na to nie zasluguje.

 3. Polskie dziennikarstwo samorządowe z całej krasie. Na obrone Pana Redaktora tylko napisze, że oni w tej propagandzie nie mają łatwo bo władza sie może wkurzyć i wymienić (nawet ta istniejąca). To nie jest łatwy kawałek chleba. Trzeba pisać co każą (albo wiedzieć co sie ma napisać by władza była zadowolona choć przypuszczam, ze cenzura tej gazetki jest duża) . Takie życie. W Polsce (Europie) obecnie niezależność dziennikarska kończy się tym, ze nie ma czego do garnka włozyć. A Grmatyka i tak już wygrał (choć jego porażką jest już ta druga tura).

 4. Szczególnie polecam felieton Wieczorka. Jego ból d..y nad tym jak mieszkańcy pokazali żółtą kartkę dotychczasowemu układzikowi wart tych 5 minut poświęconych na tę propagandę.

 5. 1. czy tylko mi rzuca się w oczy prosta manipulacja tychy.pl. ? Pana zatroskanego losem miasta, wrzucającego głos do urny Macieja Gramatyki, kiedy urna S. Wróbla pozostaje pusta ?

  2. I mój apel do W. Wieczorka, który zapewne czyta i zapewne pozostaje w kontakcie z właścicielami miasta. Nie lękajcie się ! Wybory wygra jedna jedyna możliwa opcja i nie trzeba sięgać po wydzwanianie do hejtera SokzBuraka z prośbą o wsparcie.
  Ten kto ściągnął tutaj ten rynsztok do wynajęcia za pieniądze to już sam dnem dna jest.

  Czy naprawdę pomysłodawca wynajęcia Buraka uważa, że to w czymkolwiek pomoże ?
  Próba wywołania burzy w związku z wykorzystaniem logo GKS Tychy przez S. Wróbla ?

  Czy to już jest takie intelektualne dno, iż trzeba się chwytać tak prostackich sztuczek ?
  I to w sytuacji kiedy nie kto inny jak panowie Ireneusz i Sławomir ze Stowarzyszenia GKS Tychy do wykorzystania tegoż herbu mają pełne prawo zastrzeżone w Urzędzie Patentowym ?

  Jakim nierozeznanym w temacie matołem trzeba być, żeby na tak dętym temacie próbować wymyślić i ukręcić „aferkę” ?
  I co gorsza niektóre popłuczyny z wypiekami na twarzy żyją dzisiaj tym tematem.

  Strach jest nieuzasadniony, obawa przed zmianą nieuzasadniona, a honor, godność i rozum ma się tylko jeden.

 6. Redaktora bym się nie czepiał. Jest zatrudniony, tam gdzie jest zatrudniony. Pacta sunt servanda. W mediach społecznościowych płynie szeroki strumień poparcia dla kandydata którego uważa się za faworyta. Poparcie kompleksowe. Często w postaciach osób powiązanych z UM, spółkami i społeczkami. Na „tapecie” PEC, UM, Srodmieście, Megrez, MZBM, MOPS, MCK itd. Mamy też niedoszłych radnych. Władza docenia, zapamięta i o was nie zapomni. Od sasa do lasa- od wyrobników po dyrektora. To z pewnością ci fachowcy o których pisał Pan Redaktor. Cieszy chęć dalszej współpracy dla dobra i zaspokojania potrzeb. Oczywiście mieszkanców. Także, jak pisał przedmówca, nie lękajcie się. Wyborco do urny marsz, po prostu zatwierdź to co masz zatwierdzić. Możesz też wybrać za mnie. Czy zyska na tym miasto, jego mieszkańcy, pytanie retoryczne. Ale na pewno zyska na tym Polska jesli ta władza zostanie w Tychach. P.s. Odnośnie GKS Tychy. Pozdrawiam I.R.-mimo upływu lat wciąż jak młody Bóg:)

 7. Sama okładka tej „gazetki” to mistrzostwo propagandy przedwyborczej. Widać, że ekipa rządząca Tychami przez ponad 20 lat czegoś bardzo się boi a zmiany są konieczne.

 8. mogliście sobie darować, ale widać trzeba wbijać propagandę mocno, bo nie daj Boże >. jeszcze by przyszedł ktoś spoza układu PO – samorządowcy Dziuby i Ci „specjaliści” z miejskich spółek musieliby sobie radzić na wolnym rynku.

  A tak > jest układzik, są pieniążki ze środków publicznych – no to w zestawie jest propaganda pro-układ.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.