Na scenie „Byk”

0
127

Trwa XVI Tyski Festiwal Monodramu MoTyF. Dzisiaj – 24 kwietnia – w ramach spektakli w nurcie mistrzowskim na scenie tyskiej Mediateki Robert Talarczyk zaprezentuje monodram „Byk”. Wydarzenie odbędzie się o 18:00, bilety w cenie 60 zł do nabycia na stronie lub w kasie Teatru Małego. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 16 roku życia.

Zawiódł każdą kobietę, która go kochała. Rozczarował przyjaciół, rodzinę i swojego jedynego syna. Cały jest z kłamstwa. Robert Mamok (tytułowy Byk), mężczyzna pozornie niezniszczalny, zmaga się z rodzinnymi tajemnicami i medialnym skandalem, na skutek wypadku, który sprowokował pod wpływem alkoholu. Czy prawda go wyzwoli?

Bohaterem monodramu jest Robert Mamok, który w dwóch językach, po polsku i po śląsku, zmaga się z własną tożsamością klasową i etniczną. Oto mężczyzna w kryzysie: mocuje się ze swoją winą i słabościami, waży sukcesy i klęski, konfrontuje się z wagą rodzinnej tajemnicy, z brzemieniem surowego, śląskiego wychowania, z rozpaczą, gniewem i goryczą.

Teatr Studio Monodram „Byk”
Występuje:  Robert Talarczyk jako Robert Mamok
Tekst: Szczepan Twardoch
Reżyseria: Robert Talarczyk, Szczepan Twardoch
Scenografia: Marcel Sławiński
Fotograf: Przemysław Jendroska

WAŻNE! W spektaklu używana jest atrapa broni palnej.

GŁÓWNY PRODUCENT: STUDIO Teatrgaleria

KOPRODUCENCI: Fundacja Teatru Śląskiego „Wyspiański”, Teatr Łaźnia Nowa, Instytut im. Jerzego Grotowskiego

PARTNER: Teatr Korez

Festiwal „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj