Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2024 – 25 edycja konkursu

0
229
fot. Jezioro Paprocany i Tychy z lotu ptaka Autor: Fotoloto

Już po raz 25 Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Śląskim Oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich organizuje konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. Organizatorzy do 30 czerwca czekają na formularze, w których można zgłaszać realizacje z terenu całego województwa.

Konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego jest pierwszą tego typu regionalną inicjatywą w Polsce, która stanowi przegląd dobrych praktyk w zakresie kreowania przestrzeni publicznych jako miejsc integracji i aktywizacji społecznej mieszkańców regionu.

Celem konkursu jest nagrodzenie realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzenie publiczne na Śląsku, a także promocja zmian jakościowych sprzyjających podnoszeniu atrakcyjności przestrzeni Województwa Śląskiego.

W tegorocznej – 25 – edycji konkursu szczególnego znaczenia nabiera promocja rozwiązań, które realizują strategiczną wizję rozwoju województwa śląskiego pod hasłem „ZIELONE ŚLĄSKIE”. To więc realizacje, które wzmacniają odporność na zmiany klimatu, są energooszczędne, neutralne emisyjnie, zgodne z cyklami natury, przyjazne dla zdrowia i komfortu życia mieszkańców.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zgłoszenie do konkursu odbywa się poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Kto może dokonać zgłoszenia?

  • projektant (lub jego pełnomocnik),
  • inwestor (lub jego pełnomocnik),
  • organ wykonawczy (lub jego pełnomocnik) jednostki samorządu terytorialnego (jst), na terenie której znajduje się zgłoszona realizacja, będącej inwestorem,
  • osoba reprezentująca instytucje i organizacje realizujące zadania publiczne związane z przedmiotem konkursu (lub jej pełnomocnik),
  • osoba reprezentująca stowarzyszenia i samorządy zawodowe architektów, urbanistów i inżynierów budownictwa (lub jej pełnomocnik).

Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Śląski Związek Gmin i Powiatów, który od wielu lat wspiera ideę konkursu. Do aktywnego włączenia się w szeroką popularyzację konkursu zaproszone zostały również Związki Gmin i Powiatów wszystkich subregionów Województwa Śląskiego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj