Rowerzystka uderzyła w samochód osobowy

11
644
fot. 112Tychy

Dzisiaj – 29 marca – około godziny 9 na ul. Żwakowskiej doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Poruszająca się wyznaczoną ścieżką rowerową kobieta uderzyła w drzwi samochodu osobowego, którego kierująca akurat wysiadała z pojazdu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowany został zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Rowerzystka trafiła pod opiekę ratowników medycznych, a następnie została przewieziona do szpitala na dokładną diagnostykę.

Z ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika, że sprawczynią zdarzenia jest kierująca bmw, która wysiadając z pojazdu, nie upewniła się czy ktoś nie porusza się po ścieżce rowerowej. Policjanci KMP Tychy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.


źródło: 112Tychy

11 KOMENTARZE

  • Co tu jest mylące ? Dobrze jest napisane ,wina kierowcy BMW ale to rowerzysta wpadł na otwarte drzwi ,trudna i dziwna sprawa ale to jedyny taki odcinek ścieżki rowerowej w Tychach gdzie kierowcy powinni uważać szczególnie na niektórych tępych rowerzystów.Policja na Żwakowskiej powinna wlepiać mandaty tym rowerzystą którzy jeżdżą tam pod prąd

 1. Pieszy przejechany przez samochód – tytuł tychy.pl „pieszy uderza w samochód”
  🙂
  gratuluje pomysłowości w redagowaniu tytułów

  • …albo gdy auto uderzy w drzewo.
   Tytuł w tychy.pl : ,, Drzewo wyrosło na poboczu wprost pod nadjeżdżający samochód „.

  • Przecież auto stało. Kobieta otworzyła drzwi w samochodzie by wysiąść. Rowerzystka uderzyła w drzwi które nagle pojawiły się przed nią.. Czego ty nie rozumiesz Kasiu ?

   • Po takim tytule można wywnioskować że rowerzystka wjechała w samochód. Jednak sprawczynią wypadku była właścicielka BMW która otworzyła drzwi tuż przed nadjeżdżającą rowerzystką, więc tytuł jest bardzo mylący bo sugeruje że winna była osoba jadąca rowerem. Oczywiście można się upierać że rowerzystka
    uderzyła w samochód bo tak faktycznie było jednakże o wiele bardziej obiektywny byłby np. tytuł: Rowerzystka uderzyła w otwarte z nienacka drzwi samochodu.

    • Ciekawe, jak uderzyć „z nacka”. Poza tym skąd wiesz, czy rowerzystka nie urządzała sobie wyścigów w dodatku z oczkiem w telefoniku

 2. Moim zdaniem wina jest po stronie projektanta tej ścieżki rowerowej …
  Otwarcie drzwi auta nie powinno NIGDY spowodować kolizji z rowerzystami .
  Chyba na siłę chce się tworzyć te ścieżki rowerowe nie patrząc na realia , sam dużo jeżdżę rowerem i widzę te nieprawidłowości.

 3. Znowu te zwężone drogi i na siłe robione parkingi z czesci asfaltu…..To właśnie Tyska plaga tego samorządu!
  Zwężenia dróg….wysyłania ludzi na rowery….W efekcie paraliż maista…wypadki. Polecam tej rowerzystce pozew miasta o odszkodowanie! To samo z paprocanami! Promenada cała zbutwiała…deski i oświetlenie nie są wymienianie i o wypadek łatwo…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.