Mateusz Krzyżowski z Medalem „Magna cum Laude”

1
123
fot. Darek Golik / NIFC

Medal „Magna cum Laude” przyznawany najlepszemu absolwentowi Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w tym roku powędrował do tyszanina Mateusza Krzyżowskiego.

– Za to wyróżnienie dziękuję komisji złożonej z rektorów ubiegłych kadencji pod przewodnictwem urzędującego Rektora – Jego Magnificencji prof. dr hab. Klaudiusza Barana. Dziekanowi Wydziału Instrumentalnego prof. dr hab. Tomaszowi Strahlowi dziękuję za nominację, zaś wszystkim pedagogom na czele z prof. dr hab. Joanną Ławrynowicz-Just pragnę wyrazić wdzięczność za przekazaną wiedzę i poświęcony czas. Uczynię wszystko co w mojej mocy, aby nadal godnie reprezentować Uczelnię w Polsce i za granicą, lecz już nie tylko w roli pianisty, a również pedagoga – mówi pianista.

Mateusz Krzyżowski jest niezwykle uzdolnionym muzykiem, który reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej. To wielokrotnie nagradzany wirtuoz, w tym Tyski Ambasador Kultury, pierwszy w historii Polak, który zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, a także zdobywca nagrody za najlepsze wykonanie koncertu fortepianowego W. A. Mozarta i licznych nagród pozaregulaminowych w postaci recitali i koncertów z orkiestrą w najbardziej prestiżowych salach na świecie.


źródło: FB Mateusz Krzyżowski

1 KOMENTARZ

  1. W Kobiórze (woj. śląskie) otwarto Międzygminny Dom Pomocy Społecznej zarządzany przez związek międzygminny i MOPS w Tychach. Do tej pory, były wiceprezydent, obecnie kandydat na prezydenta Tychów Maciej Gramatyka za pracę w nieczynnym DPS-ie zarobił ponad 100 tys. zł.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.