Jak zostać mistrzem, czyli 15-lecie Tyskich Lwów

0
113
fot. GKS Tychy

Tyskie Lwy to młodzieżowe drużyny hokejowe, grające w barwach MOSM Tychy w kategoriach wiekowych minihokej. W najbliższą sobotę 23 września o 18 w Tyskiej Galerii Sportu odbędzie się spotkanie z hokeistami, na które zaprasza Muzeum Miejskie w Tychach.

Gościem specjalny wydarzenia będzie Henryk Gruth – słynny hokeista, wielokrotny reprezentant Polski, czterokrotny olimpijczyk, najlepszy sportowiec 50-lecia GKS-u Tychy.

Mikrusy, Żaki Młodsze, Żaki Starsze, Młodziki i Juniorzy Młodsi. 19 września 2008 roku odbyło się spotkanie założycielskie Grona Rodziców Sympatyków Tyskich Lwów. Po trzech sezonach aktywnego działania przyszedł czas na sformalizowanie prawne tej struktury. Po zebraniu założycielskim został złożony wniosek do KRS w Katowicach o rejestrację stowarzyszenia Tyskie Lwy.

Od samego początku stowarzyszenie konsekwentnie wspiera szkolenie i rozwój młodych hokeistów MOSM Tychy oraz ich szkoleniowców. Tyskie drużyny zwyciężały w wielu turniejach, wychowały świetnych zawodników, reprezentantów kraju. Wśród wychowanków Tyskich Lwów są m.in. obecni gracze GKS-u Tychy, mistrzowie Polski Olaf Bizacki, Bartłomiej Jeziorski i Kamil Lewartowski.

Podczas spotkania kilka pokoleń wychowanków oraz trenerów i działaczy Tyskich Lwów będzie miało okazję do wspomnień. Dodatkową atrakcją będzie pokaz zdjęć i filmów.


Źródło: kultura.tychy.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here