ZUS startuje z lekcjami w szkołach

1
110
logo lekcje z zus

Rybnicki ZUS prowadzi zapisy szkół do projektów edukacyjnych. Wystartowała nowa edycja „Lekcji z ZUS” dla szkół średnich oraz „Projektu z ZUS” dla szkół podstawowych. Podczas zajęć uczniowie dowiadują się, co to jest składka, jaki jest wiek emerytalny czy też z jakich ulg może skorzystać osoba, która rozpoczyna działalność gospodarczą.

Lekcje z ZUS w szkole

„Lekcje z ZUS” adresowane są do szkół średnich. To cztery godziny lekcyjne zajęć tematycznych, podczas których uczniowie pracują w przygotowanych przez ZUS ćwiczeniach, oglądają filmy edukacyjne, rozwiązują krzyżówki, pracują w grupach nad mapami myśli. Następnie uczniowie piszą olimpiadę „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Konkurs jest trzyetapowy, a laureaci mogą liczyć na indeksy wybranych uczelni. „Lekcje z ZUS” trwają od września 2023 r. do kwietnia 2024 r., i prowadzone mogą być w technikach oraz liceach.

Komisja ocenia prace do projektu lekcje z ZUS

„Projekt z ZUS” to godzina zajęć dla szkół podstawowych. Po lekcji uczniowie wykonują pracę konkursową – film, plakat lub komiks – na temat „Dlaczego ubezpieczenia są ważne?”. Finaliści konkursu otrzymują wpis na świadectwie, bony prezentowe, dyplomy oraz zestawy upominków. Zajęcia w podstawówkach prowadzone są na bazie przygotowanej przez ZUS prezentacji i odbyć się mogą między wrześniem 2023 r., a kwietniem 2024 r. Zarówno „Projekt z ZUS” jak i „Lekcje z ZUS” może prowadzić nauczyciel danej szkoły lub koordynator z ZUS.

Szczegółowe informacje o projektach znaleźć można na www.zus.pl:

Więcej informacji udziela Oddział ZUS w Rybniku pod numerami: 32/325 13 87, 32/439 11 65, 502 001 216, 502 009 167.

Lekcje z ZUS - komiks

1 KOMENTARZ

  1. Super. Wreszcie coś praktycznego w szkole. Ciekaw kiedy będzie Urząd Skarbowy czy urzędnicy z Miasta, aby młodzież poznała jak należy funkcjonować w tym urzędniczym społeczeństwie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.