Kolejny Tyski Nocny Rajd Rowerowy już w sobotę!

1
470
Peleton świecił feerią barw

Już w sobotę 25 czerwca odbędzie się 155. edycja Tyskiego Nocnego Rajdu Rowerowego. Kolarze wystartują o 21.30 z parkingu przy parafii św. Jadwigi. Meta przewidziana jest na „Dzikiej Plaży” w Paprocanach. Trasa obejmuje głównie tereny leśne. Uczestnicy rajdu zachęcani są do wzięcia udziału w akcji „Kręcę dla Tychów”. Przy ognisku czekać na uczestników będzie muzyka na żywo, którą zaprezentuje mistrz Akordeonu.

Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe cieszą się sporą popularnością wśród tyszan, w zależności od dnia tygodnia, w którym organizowany jest rajd, frekwencja przekraczała nawet 1000 uczestników. Jest to potwierdzeniem faktu, że Tyskie Nocne Rajdy Rowerowe to doskonała forma integracji rowerzystów, a na tego rodzaju imprezach bardzo łatwo znaleźć kompana do wspólnych wycieczek rowerowych.

Rajdy rozpoczęły się w 2004 roku i od tamtej pory odbywają się systematycznie przez cały rok. Każda pora roku to jeden Tyski Nocny Rajd Rowerowy. W czasie pandemii COVID-19 ilość rajdów była ograniczona i przystosowana do reżimu sanitarnego.

Więcej o akcji „Kręcę dla Tychów” można przeczytać tutaj.

1
Dodaj swój komentarz!

avatar
Dorota T.
Dorota T.

Ogromnie cieszę się wraz z mężem i dziećmi, że wróciły nocne rajdy. Super inicjatywa, która ściąga całe rodziny i ma również ambitny cel. Dzięki tej imprezie wiele osób wyposażyło swoje rowery w oświetlenie. Tym samym zwiększając bezpieczeństwo.