Ewa Kassala już dziś w Mediatece

0
67
Fot. kultura.tychy.pl

Miejska Biblioteka Publiczna, w ramach cyklu Portrety Literackie, zaprasza na spotkanie z Ewą Kassalą – polską pisarką, trenerką, inicjatorką akcji społecznych. Wydarzenie odbędzie się dziś o godz. 18.00.

Ewa Kassala, a właściwie Dorota Stasikowska-Woźniak, to polska pisarka, dziennikarka, specjalistka ds. kreowania wizerunku, ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Autorka m. in. „Portretu kobiety wieku zatracenia”, „Poradnika nowoczesnej czarownicy”, „Mandragory” i wielu publikacji dotyczących autoprezentacji, wystąpień publicznych i kreowania wizerunku. Lubi podróże, uprawia jogę, ma ogród ziołowy, fascynuje ją magia bogiń. W swoich powieściach przedstawia najpotężniejsze kobiety, które łączą mądrość, odwaga, władza. Królowe, które nie wahają się używać rozumu i kobiecego uroku, by dostawać to, czego pragną. Te królowe to Nefretete, Hatszepsut, ostatnia królowa Egiptu Kleopatra czy Makedę, królowa Saby przepowiadająca przyszłość. W swoich pracach Ewa Kassala łączy szerokie naukowe zgłębianie tematu (każda książka powstaje przy konsultacji z historykami) z literackim talentem, dzięki czemu czytelnik może poczuć atmosferę starożytnego świata.

Mieszkańcy Tychów mogą kojarzyć Ewę Kassalę jako prowadzącą rozmowę z prezydentową Jolantą Kwaśniewską w tyskiej Mediatece. To osoba bardzo miła, ciepła, empatyczna. Podczas spotkania w ramach cyklu Portrety Literackie opowie nieco więcej o swojej najnowszej książce pt. „Maria Magdalena: La Divinidad Encontrada”. Jako ciekawostka może posłużyć fakt, że dla pierwszych 50. osób, które wybiorą się na wydarzenie i będą miały ubrany wianek na głowie, przygotowano książki z dedykacją. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału.

Dodaj swój komentarz!

avatar