Nowy asfalt na al. Piłsudskiego

3
383

Na al. Piłsudskiego została ułożona nowa asfaltowa nakładka. Prace prowadzone były na jezdni w kierunku terenów przemysłowych, gdzie wyremontowano odcinek od zjazdu na Bielsko do ronda przy ul. Towarowej.

Jak informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów, był to pierwszy etap prac w tym rejonie. W najbliższych dniach zaplanowano kontynuację na blisko 100-metrowym fragmencie za rondem. W miejscu prowadzenia robót będą występować utrudnienia w ruchu. Remont ma ruszyć w przyszłym tygodniu, przy czym dokładny termin oraz tempo prac uzależnione są m.in. od pogody.

Podobne prace trwają także na ul. Zgrzebnioka (odc. od Żółkiewskiego do Euro-medu). Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków.

Dotychczas asfaltowe nakładki ułożono m.in. na ulicach: Oświęcimskiej (odc. od ul. Katowickiej do ul. Czarnej), Wojska Polskiego (od Placu św. Anny do ul. Burschego), Stoczniowców 70. (od ul. Konecznego do ul. Jaśkowickiej), Damrota (dojazd do przychodni medycyny pracy) oraz na innym fragmencie al. Piłsudskiego (odc. od ul. Armii Krajowej do ul. Jordana).

W tym roku na remonty nawierzchni bitumicznych w Tychach (nakładki i naprawy cząstkowe) zabezpieczono ponad 5 mln. zł.

Zdjecie: MZUiM

3
Dodaj swój komentarz!

avatar
jan
jan

Piękna ta auostrada, teraz będą tam jeździć z 80km/h, wcześniej 60km/h.

Robert
Robert

Fakt, Janie, rzeczywiście lepiej jak drogi sa dziurawe.

Kierowca
Kierowca

Moje zdanie jest takie, że najbardziej niebezpieczna jest droga dziurawa, bo po pierwsze kierowca jest rozproszony omijaniem dziur i siłą rzeczy mniej skupia się na takich obiektach jak piesi czy rowerzyści a po drugie droga hamowania na takim serze szwajcarskim jest czasem nawet dwa razy dłuższa. Reasumując bezpieczna droga jest szeroka i równa jak stół a nie dziurawa i pełna rozpraszaczy!