Kredyt hipoteczny na dom – z oferty jakiego banku skorzystać?

0
82
Czas to pieniądz

W dzisiejszych czasach niezwykle popularne stało się zaciąganie kredytu hipotecznego w celu budowy domu, zakupu nieruchomości, takiej jak mieszkanie, czy zakup działki i remont nieruchomości. Jak widzisz, możliwości jest sporo, jeśli chodzi o cel, na jaki chcesz zaciągnąć kredyt. Nie inaczej jest w przypadku wyboru odpowiedniego banku, który Ci takiego kredytu udzieli. Chcesz wiedzieć, na kogo postawić? W takim wypadku przeczytaj ten artykuł!

  1. Kredyt hipoteczny – w jakim celu możesz o niego wnioskować?
  2. Ranking banków oferujących kredyt hipoteczny – pierwsza trójka
  3. Dwa banki z najmniej korzystną ofertą – sprawdź!

Kredyt hipoteczny na dom to bardzo popularne rozwiązanie. Decydują się na niego osoby młode, ale również nieco starsze, które chcą po prostu mieć w końcu własny kąt. Nic dziwnego, dorobienie się i wybudowanie domu za oszczędności należy do rzadkości w naszym kraju. No dobrze, a gdzie taki kredyt wziąć? Tego dowiesz się z tego artykułu!

Jeśli myślisz, że kredyt hipoteczny bierze się jedynie na budowę domu, mylisz się! jest wiele więcej możliwości, co z pewnością pomoże Ci na przykład przy inwestycjach. Fakt, coś w tym jest, bo kredyt hipoteczny często jest nazywany mieszkaniowym. Jest bezpośrednio powiązany z zakupem lub budową nieruchomości w celach mieszkaniowych. Jednak nie chodzi tutaj jedynie o budowę domu jednorodzinnego, ale również zakup nieruchomości na rynku pierwotnym i wtórnym, czy zakup działki, a także remont lub modernizację nieruchomości. Jak widzisz, możliwości jest wiele, na jaką postawisz? Wszystko zależy od Twojej sytuacji i wymagań. Sprawdź teraz oferty banków, z jakich warto skorzystać w kontekście kredytu hipotecznego.

Zdecydowaliśmy się przedstawić Ci przykłady banków, które mają najlepszą ofertę, jeśli bierzesz kredyt na 250 tysięcy złotych i chcesz go spłacać przez 25 lat. I tak na pierwszy miejscu znalazł się bank Millenium z prowizją 0% i oprocentowaniem 2,21%. RRSO w tym przypadku wynosi jedynie 0,02% więcej od oprocentowania. No dobrze, jak wygląda pojedyncza rata? Wyniesie prawie 1100 złotych, dokładnie 1085, a całkowity koszt kredytu będzie oscylował w granicach od 325 do 326 tysięcy. Na drugim miejscu uplasował się PKO Bank Polski, który zapewnia brak prowizji, a także RRSO w wysokości 2,24%, oprocentowanie to z kolei 2,27%. Co za tym idzie, kwota do zapłaty nieco rośnie, ale zaledwie o kilkaset złotych, przy tym rata także jest wyższa, ale jednie o dwa złote. Trzecie miejsce to Bank Pekao, czyli ten z bykiem w logo. Tutaj już jest prowizja i wynosi 1,99%, bo ofertę przedstawia agent. Oprocentowanie jest nieco wyższe i wynosi 2,31%, a RRSO 2,51%. Kwota do zapłaty jest już znacząco wyższa, bo o ponad 11 tysięcy względem dwóch poprzednich banków. Rata wynosi już ponad 1100 złotych, dokładnie jest to 1119 złotych. To dane z serwisu Direct Money!

Były korzystne oferty, teraz czas na te najmniej korzystne. Na ostatnim miejscu w rankingu uplasował się mBank z oprocentowaniem 4,66% i RRSO 4,76%, gdzie łączna kwota do spłaty wyniosła ponad 423 tysiące złotych, a jednorazowa rata nieco ponad 1400 złotych. Przedostatnie miejsce to BNP Paribas z dwuprocentową prowizją, RRSO na poziomie 3,24% i oprocentowaniem 3,01%. Jak przedstawiają się w tym przypadku kwoty? Koszt kredytu wyniósłby ponad 363 tysiące złotych, a jednorazowa rata dokładnie 1210 złotych.