Wizualizacja nowego centrum Tychów

28
4616

Zamieszczone powyżej zdjęcie pokazuje koncepcję nowego centrum Miasta Tychy. Pochodzi z prezentacji, która została przygotowana na zlecenie prywatnego inwestora i uwzględnia zagadnienia i uwarunkowania lokalne, ponadlokalne, inwestycyjne, komunikacyjne, społeczne i środowiskowe. To jedna z propozycji zagospodarowania „centrum”, zapewne będą kolejne. Z pewnością może jednak posłużyć za początek dyskusji o tym, jak mógłby wyglądać ten fragment miasta.

28
Dodaj swój komentarz!

avatar
Jan
Jan

Prywatny inwestor już wie kiedy i gdzie co wybuduje – uzgodnił to z włodarzem miasta przy lampce wina, przetarg będzie ustawiony,ręka rękę smaruje.

Grzesiek
Grzesiek

A ja się zapytam gdzie będzie szkoła, SP 35 przepełniona, SP 21 miała uratować sytuację ale poprawy nie widać, na Piłsudskiego powstaje ok 15 nowych bloków jakieś , wprowadzi się tam ok 500 rodzin , gdzie pójdą do szkoły ,przedszkola, gdzie auta będą parkować, a tu kolejne 30 bloków na wizualizacji, ktoś to ogarnia?

Tom
Tom

A kogo to obchodzi… To nie przynosi zysków… Finansowych.

Magda
Magda

Inwestor – jak to ładnie brzmi – pisać tak kimś kto tylko zbuduje i wydoi mieszkańców z kasy. Prezydent pięknie pilnuje tematu, co już dwa razy pokazał

Wojciech Wieczorek

Proszę się zdecydować, czy ma Pani na imię Katarzyna czy Magda, bo pisanie wielu postów pod różnymi nickami to słabe jest.

Ola
Ola

A ja się nazywam Ola i podpisuję się pod tym co napisała i Magda, i Katarzyna.

Katarzyna
Katarzyna

Wszystko ustawione, jak większość tematów przy obecnej władzy. Reka rękę myje. PiS w skali krajowej to mały pikuś przy tym co się dzieje u nas w mieście. Układ społeczno-polityczny trwa.

Wojciech Wieczorek

Proszę się zdecydować, czy ma Pani na imię Katarzyna czy Magda, bo pisanie wielu postów pod różnymi nickami to słabe jest.

Ola
Ola

Proszę zerknąć, co się dzieje w social mediach i tym się zająć, a nie strofować użytkowników. Takich Magd, Katarzyn i innych są już setki. Nie można nas dłużej lekceważyć i trzeba będzie wreszcie się odnieść do wizji i potrzeb mieszkańców, nie po linii władzy.

Tom
Tom

Ogarnij się, rozumiem zlasowany mózg GWnianymi mediami ale tyska władza jest spod znaku opozycji…

Andrzej
Andrzej

Bardzo dobra koncepcja. Teraz do realizacji. Dosyć tych zaśmieconych zaniedbanych łąk w centrum miasta. Brawo Panie Prezydencie tak trzymać

Bartek
Bartek

Andzrej D. piszesz sam do siebie? 🙂

Max
Max

Ta zabudowa wzdłuż wykopu to jakaś dziecinada i kosmiczne mrzonki. O tym co dzieje się na parkingu przed hotelem , za pawilonem handlowym na oś. M., czy też w miejscu poczty głównej już nawet nie warto wspominać. Dzieci poustawiały a raczej powciskały sobie klocki i tyle. ŻENADA. Czy przed publikacją nie można było skonsultować z miejskimi urbanistami-architektami. czy ma to w ogóle jakieś ręce i nogi. Brawo dla inwestora, kto mu to przygotował?? Jedynie co ma jakiś sens to to co dzieje się w miejscu dawnego targowiska. Ale to zwykła wyciśnięta na maxa developerka, a gdzie ta niby przestrzeń miejska… Czytaj więcej »

Skurczybyk
Skurczybyk

Za niedługo nie będzie tyle aut w centrum nie panikuj kwestia czasu

darool
darool

Ale przegięcie, po pierwsze totalna tandeta ta wizualizacja taka za 50 złotych no i liczy się tylko wykorzystanie terenów na maxa pod zabudowę, żadnego innego pomysłu tu nie ma. Ta kanencja będzie bardzo tłusta. Teraz już wiadomo po co remontują ten most na Grota-R. tak pośpiesznie. Będzie solidny ruch samochodów cieżarowych przez miasto przez pare lat.

Ela
Ela

Koniec kadencji, trzeba szybko sprzedać co się da żeby zasilić kieszenie. Więcej nie bedzie. Smutne.

Raptores
Raptores

Wygląda to koszmarnie,wystarczy zobaczyć jak dotychczasowa zabudował wyglądała,Tzn. jej układ rozmieszenie i odległości miedzy budynkami.To co widać na Palnie zagospodarowania to ewidentna chęć maksymalnego zysku.

Skurczybyk
Skurczybyk

Dobrze ze ten haziel zabudują i mam nadzieje ze tory pójdą tunelem i je zasypia zaraz po tym jak będzie można sprzedać ziemię nad torami dobrze ze to taki inwestor a nie jakiś prymas bo dzieci by mogly chodzić do kościoła się uczyć tam księża się nimi zajmą a parkingi są podziemne parków w Tychach jest aż nad to jetedmy w pierwszej 3 miast gdzie jest tyle pastwisk

Skurczybyk
Skurczybyk

Ludki jak chcecie być bliżej lasu przyrody to się wyprowadzić do lasu

Skurczybyk
Skurczybyk

A z drugiej strony taki park fajny wypchany menelami żulami fajnie jak dzieci się edukują na takich patrz jak się nie będziesz uczyć będziesz blisko przyrody

Andrzej
Andrzej

bardzo „ambitna” koncepcja. Co to za inwestor?!!!! Moja wnuczka lepiej klocki układa

michał
michał

Tychy są bardzo młodym miastem, które mają jeszcze szanse być mądrze zagospodarowane . Nie popełnijmy błędów wielu miast na świecie, które teraz wyburzają bloki oraz zrywają beton. Zielona oś Tychów służy między innymi dobremu przewietrzeniu miasta żeby było czym oddychać .
Rozumiem rozwój lecz nie dajmy porwać się gigantycznym ofertą deweloperów. Niech deweloperzy inwestują na zasadach przedstawionych przez profesjonalnych urbanistów którzy przedstawią koncepcje z zachowaniem ładu przestrzennego i wysokiej jakości środowiska oraz życia ludzi.

Adam
Adam

Wstyd to coś publikować i nazywać wizualizacją, poukładane byle jak klocki, nad czym tu dyskutować!. Nawet pocztę zastąpiono klockiem i nowe klocki w terenie przekształconym w park/ skwer. Jeżeli miasto chce prowadzić konsultacje to niech zrobi wizualizacje z prawdziwego zdarzenia przez fachowców w tym zakresie

obserwwatorka
obserwwatorka

Mieszkam w Tychach od przeszło 60 lat i dostrzegam, że włodarze tego miasta skutecznie zaprzepaszczają idee jakie towarzyszyły koncepcji Wejchertów, – ludzi ikon – tyskiej architektury. Sugeruję też, aby Wydział Zdrowia UM zrobił decydentom prasówkę z badań naukowych prowadzonych na prestiżowych Uniwersytetach – Harvard, Stanford itd (zakładam, że znają angielski), gdzie udowodniono, że im więcej zielni, drzew w przestrzeni publicznej, tym niższy poziom depresji mieszkańców danego miasta, lepsze zdrowie psychiczne i fizyczne. Zacznijcie w końcu przestać myśleć tylko o chwilowym, własnym zysku. Te pozwolenia, jakie od lat wydajecie „deweloperom” doprowadzają do tego, że mieszkańcom coraz agresywniej zabieracie tereny zielone, przestrzeń… Czytaj więcej »

Gappa
Gappa

Zgadzam się absolutnie. Wejchertowie się w grobie przewracają ! Gdzie zielen gdzie jskiś oddech. Bloki ućkane jeden ne drugim ze w talerze będą sobie zaglàdać. Wiècej już się na prawdę zmieścić nie dało ?
Rozumiem ze jakoś teren trzeba zagospodarować – chociaż ta cudowna, ukwiecona ,brzęczàca owadami łąka jak dla mnie mogłaby być i być – ale na Boga nie takà ilością betonu !! Jedna trzecia tego byłaby wystarczajàco „miejska”

radek
radek

Już lepszym rozwiązaniem była poprzednia propozycja centrum handlowego. Jeśli w tym centrum byłoby również centrum rozrywkowe z np kręgielnią, dyskoteką i jakimiś formami uprawiania sportu lub poprostu spędzania użytecznie czasu to jak najbardziej. W Tychach nie potrzeba aż tylu mieszkań. Bardziej potrzeba centrum rozrywkowego, ponieważ w tym mieście średnio jest co robić/ Typowa sypialnia

Dariusz
Dariusz

Chyba kogoś zdrowo pogiglało!!! Nastawialiście tych domków jak oszołomy!!! Sąsiad sąsiadowi będzie w okna zaglądał!!! Rozumiem, że o zielonym mieście możemy zapomnieć???

Inż.
Inż.

Nie chcę nikogo obrażać ale powyższa koncepcja wygląda jakby ją robili uczniowie podstawówki i to raczej z klas 1-3 a nie profesjonalna firma. Przedstawiona wizualizacja to żadne centrum tylko zabudowanie blokami reszty wolnego terenu w miejscu gdzie powinno postać centrum miasta. Tak jak już kiedyś napisałem, centrum Tychów przenosi obecnie Pan Sonik w okolice swojej galerii a reszta miasta to będzie blokowisko bez polotu i jakiejkolwiek wizji. Uważam, że obecne władze miasta powinny ustąpić komuś młodszemu i bardziej kreatywnemu, bo ewidentnie widać, że nie mają już żadnego pomysłu na to miasto. Koncepcja przedstawiająca plac w USA Cleveland jest bardzo ciekawa… Czytaj więcej »