Konsolidacja zobowiązań pozabankowych – co trzeba wiedzieć?

0
52
Doradca kredytowy

Łączenie zobowiązań dotyczy przede wszystkim różnego rodzaju zobowiązań bankowych – kredytów gotówkowych, kart gotówkowych, kredytów odnawialnych czy nawet poprzednich kredytów konsolidacyjnych.

Wiele osób zastanawia się jednak, czy możliwe jest również połączenie zobowiązań pozabankowych, a mianowicie pożyczek ratalnych i tak zwanych chwilówek, a więc pożyczek z krótkim terminem płatności (najczęściej wynoszącym około miesiąc).

Co trzeba wiedzieć o konsolidacji zobowiązań pozabankowych? Czy w ogóle jest możliwa, a jeśli tak, to czy się opłaca? Do kogo warto się zwrócić, aby udzielił w tej kwestii pomocy? Na wszystkie te pytania można znaleźć odpowiedzi poniżej.

Czy konsolidacja zobowiązań pozabankowych jest możliwa?

Banki preferują konsolidację przede wszystkim różnego rodzaju zobowiązań bankowych, ponieważ klientów firm pożyczkowych uznają za mniej wiarygodnych. Nie oznacza to jednak wbrew pozorom, że z góry trzeba zaakceptować porażkę. Konsolidacja zobowiązań pozabankowych jest trudna, jednak nie niemożliwa, szczególnie, jeśli skorzystamy z pomocy specjalisty.

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu na spłatę chwilówek, o której więcej można przeczytać pod adresem https://splatakredytow.pl/kredyt-na-splate-chwilowek/, niewątpliwie znacznie zwiększy szanse na pozytywną decyzję kredytową. Pośrednika ma bowiem ogromną wiedzę i doświadczenie, a także szeroką sieć kontaktów na szczeblach decyzyjnych w różnych instytucjach finansowych, co ułatwia przeprowadzanie negocjacji.

Dlaczego warto skonsolidować zobowiązania?

Konsolidacja zobowiązań ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala zmniejszyć wysokość comiesięcznych zobowiązań i połączyć je, zmniejszając tym samym ilość długów. Jest ona szczególnie korzystna w przypadku chwilówek, ponieważ nie tylko łączy je, ale też rozkłada na raty.

Chwilówki są bardzo szybkimi i wygodnymi formami pożyczania, ale, kiedy przychodzi do zwrotu pożyczki, pojawiają się często problemy, ponieważ trzeba zrobić to w krótkim terminie w ramach jednej płatności, a nie w ratach. Konsolidacja ten problem rozwiązuje.

Nie spłacając chwilówek lub pożyczek ratalnych na czas, musimy się przygotować między innymi na takie konsekwencje, jak naliczanie odsetek karnych za opóźnienie, wysyłanie płatnych monitów przypominających o obowiązku zapłaty czy wpis na listę dłużników. Wzięcie korzystnego kredytu na spłatę chwilówek, którego rata będzie odpowiednio niska, pozwoli uniknąć takiego scenariusza.

Konsolidacja zobowiązań pozabankowych – podsumowanie

Połączenie zobowiązań pozabankowych w wielu sytuacjach może być korzystnym rozwiązaniem. Szczególnie, jeśli zbliża się termin płatności chwilówek i nie mamy funduszy na ich uregulowanie bądź raty pożyczek są dla nas zbyt wysokie. Nie będzie to jednak łatwy proces do przeprowadzenia samodzielnie – w większości przypadków niezbędna będzie specjalistyczna pomoc.