Ferie online też są fajne

  0
  113
  Uczestnicy projektu „Ferie online z Teatrem Małym” przygotowali spektakl, który będzie można zobaczyć na kanale YouTube 15 stycznia.

  Teatr Mały i MCK z internetowymi zajęciami dla dzieci. Teatr Mały zakończył już swój projekt dla dzieci i młodzieży – premiera spektaklu, przygotowanego podczas realizowanych zdalnie zajęć, będzie miała miejsce 15 stycznia (transmisja na YouTube). Natomiast Kluby MCK Wilkowyje i Urbanowice realizują drugi turnus półkolonii online.

  Tegoroczne zimowe półkolonie, realizowane przez Miejskie Centrum Kultury w ramach budżetu obywatelskiego, przybrały formę online. Mimo takiej formuły podobają się uczestnikom, a rodzice i opiekunowie przesyłają na Facebooka MCK zdjęcia zrobione podczas zajęć. Dzieci wykonują prace plastyczne, budują domki dla owadów, przeprowadzają eksperymenty naukowe z Laboratorium Pana Korka, poznają świat z podróżnikiem. Wszystko dzieje się w domowym zaciszu, ale na żywo z udziałem instruktorów, z którymi dzieci łączą się za pomocą komunikatorów internetowych.

  W Teatrze Małym zakończyły się już ferie online, podczas których w 120 godzin zrealizowano spektakl „Tarapaty” na motywach D. Dankowskiej. Premiera będzie miała miejsce 15 stycznia, o godz. 18.

  Przez cały pierwszy tydzień ferii spotkania teatralne dla dzieci prowadziły edukatorki Teatru Małego – Joanna Piwowar-Antosiewicz i Anna Białoń ze specjalnym udziałem Marty Ścisłowicz – aktorki Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Efekty pracy każdy będzie mógł zobaczyć już w najbliższy piątek.

   

  Dodaj swój komentarz!

  avatar