FCA ze wsparciem Strefy

  0
  228
  W tyskiej fabryce FCA powstawać będą auta hybrydowe i elektryczne.

  Ponad 755 mln zł nakładów w fabrykę w Tychach. Jak już informowaliśmy, Grupa FCA ogłosiła plany inwestycyjne, związane ze strategiczny projektem realizowanym w fabryce w Tychach. Trwają przygotowania do uruchomienie w drugiej połowie 2022 roku seryjnej produkcji pierwszego z trzech nowych modeli samochodów osobowych dla marek Jeep, Fiat oraz Alfa Romeo. Będą to zaawansowane technologicznie modele wyposażone w najbardziej zaawansowane systemy napędowe, w tym w napęd w pełni elektryczny.

  Wraz z deklaracją planowanych inwestycji, FCA Poland otrzymał pozytywną decyzję Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w zakresie przyznania pomocy publicznej. Dotyczy ona stworzenia korzystnych warunków realizacji planowanej inwestycji poprzez zapewnienie FCA możliwości skorzystania z ulg podatkowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (CIT).

  – FCA Poland będzie produkował w Polsce i to u nas, w Tychach, całkiem nowe modele samochodów do tej pory nieprodukowane przez Grupę – mówi dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Dzięki realizacji inwestycji Grupy FCA zaplanowanej na kilka lat, w KSSE będą powstawały nowoczesne samochody marek FCA z napędem elektrycznym oraz hybrydowym. W ramach samej decyzji o wsparciu KSSE, nasz inwestor zadeklarował ponad 755 mln zł nakładów w fabrykę w Tychach – dodaje.

   

   

   

   

  Dodaj swój komentarz!

  avatar