Olimpijki – spotkanie online

0
132

7 stycznia o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie online na platformie Zoom z Anną Sulińską, reporterką i autorką książki „Olimpijki” – reportażu o polskich medalistkach olimpijskich. Link zostanie udostępniony w mediach społecznościowych Muzeum Miejskiego i na stronie wydarzenia przed rozpoczęciem spotkania.

„Olimpijki” to pasjonujący reportaż o niezwykłych kobietach–sportsmenkach, które udowadniały, że rywalizacja, wola walki i potrzeba zwycięstwa nie mają płci. Autorka opisuje determinację zawodniczek, ich walkę z własnymi słabościami i z polityką PRL–u.
Ewa Kłobukowska, Jarosława Jóźwiakowska czy Daniela Walkowiak – to one, często bez profesjonalnego sprzętu, na przekór dyskryminacji i upokorzeniom, potrafiły dokonać rzeczy niemożliwych, tworząc historię polskiego sportu.

Książka „Olimpijki” była nominowana do nagrody Grand Press dla Książki Reporterskiej Roku. Anna Sulińska – badaczka i reporterka, absolwentka socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Publikowała w „Wysokich Obcasach” i „Dużym Formacie”. Autorka reportaży „Wniebowzięte. O stewardesach w PRL–u” i „Olimpijki”.
Spotkanie online towarzyszy wystawie „To idzie młodość. Życie sportowe na placu budowy socjalizmu”.

Źródło: Muzeum Miejskie

Dodaj swój komentarz!

avatar