Przydomowa oczyszczalnia – czy warto?

0
45

Przydomowe oczyszczalnie ścieków sprawdzają się w wielu miejscach, a zwłaszcza na terenach nieskanalizowanych. To doskonała alternatywa dla szamb. Dlaczego warto? Jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania?

Co to? Jak działa?

Większość urządzeń (na przykład przydomowe oczyszczalnie BioDisc) oczyszcza w dwóch etapach. Pierwszy jest wstępny mechaniczno-biologiczny, co zachodzi w osadniku gnilnym. Główną rolę odgrywają bakterie beztlenowe, ale też proces grawitacyjnego oddzielania cząstek. Te o największej gęstości opadają, tworząc osad, który ulega fermentacji. W tym czasie zanieczyszczenia rozkładane są na rozpuszczalne i nierozpuszczalne substancje mineralne. W drugim etapie ścieki bytowo-gospodarcze odprowadzane zostają do stawu, jeziora, rowu melioracyjnego, ale nie zanieczyszczają tych zbiorników.

Dla kogo?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to nowoczesne, ekologiczne rozwiązanie, z którego korzystają zwłaszcza właściciele domów nieskanalizowanych, czy położonych w gminach o rozproszonej zabudowie. W takich miejscach nie ma zbiorczej kanalizacji sanitarnej, bo jej budowa jest nieopłacalna.

Przydomowa oczyszczalnia – zalety

  • To instalacja całkowicie bezpieczna, przyjazna dla środowiska, w pełni zoptymalizowana. Nie ma obawy, że skazi grunt, zanieczyszczając środowisko naturalne. Nie ma też ryzyka, że ciecze wydobywające się z urządzenia przedostaną się do indywidualnych ujęć wody;
  • Urządzenia są wygodne i tanie w eksploatacji. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim nie jesteśmy zmuszeni do systematycznego wywożenia ścieków, co jednocześnie zawsze związane jest z wydatkami;
  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest praktycznie bezobsługowa. Wywóz osadów odbywa się nie częściej niż raz do roku;
  • Nie wydziela nieprzyjemnych zapachów;
  • Może być zamontowana nawet na małej działce i przy dowolnym poziomie wód gruntowych;
  • Opisywane oczyszczalnie ścieków zapewniają też możliwość dowolnej konfiguracji różnych urządzeń, by dopasować ją idealnie do potrzeb klienta.

Jak widać, zdecydowanie warto postawić na przydomowe oczyszczalnie ścieków, zyskując wiele korzyści. Poszukując najlepiej dopasowanej oczyszczalni ścieków, polecamy odwiedzić sklep https://biower.pl.

Dodaj swój komentarz!

avatar