5 kolejnych przypadków SARS-CoV-2 na Śląsku

3
2679

W swoim domu i w izolacji przebywa młoda kobieta, która zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Jej stan zdrowia jest dobry. Kobieta jest pod nadzorem inspektorów sanitarnych w Tychach.

Następnym przypadkiem jest kobieta w sile wieku, która decyzją lekarza chorób zakaźnych może leczyć się w domu.

Do szpitala w Częstochowie zgłosił się mężczyzna w sile wieku, u którego wystąpiły objawy koronawirusa. Mężczyzna wrócił z Anglii. Jego stan zdrowia jest dobry.

Dobry stan  zdrowia określił lekarz zakaźnik u kobiety w sile wieku po tygodniowej kwarantannie w domu, która się do niego zgłosiła. Kobieta była wcześniej w Austrii. Jest pod nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Gliwicach.

W szpitalu w Bytomiu, na oddziale zakaźnym, hospitalizowany jest z kolei mężczyzna w sile wieku, który także powrócił z Austrii.

Inspektorzy sanitarni ustalają wszystkie osoby, z którymi zakażeni mieli kontakt i nakładają na nie kwarantannę. Na tę chwilę mamy 61 osób z zakażeniem Covid 19 w naszym województwie.

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

3
Dodaj swój komentarz!

avatar
Magda
Magda

Prezydent Tychow powinien natychmiast zamknac miasto. Odgrodzic szpital zakazny od reszty miasta i miasto zamknac na 3 miesiace. !!!!!!!

Tonio
Tonio

Tak na rok niech zamknie, zdrowy rozsadek nas uratuje.

Pietrek
Pietrek

a tu na „portaliku” cisza i błogi spokój jak zawsze, redakcja nie ma o czym pisać, tyski czytacz komentować nie ma czego. Idąc dalej. Nie ma komentujących to nie ma niewymuszonych reklam napędzanych lokalnym rynkiem. Ot hermetyka (wręcz omc próżnia?), hibernacja (bezsensowne tkwienie)i ogólna pasteryzacja (kaszany). Żeby w takich czasach nie potrafić rozruszać portalu? Przecież to okazja jak marzenie i raczej nigdy się już taka nie powtórzy. Ilu nas tyszan jest? masa.gdy szukam informacji , sięgam i do portali miejscowych. Nie każda rzecz powinna znajdować się na Onetach, Interiach, RMF24 czy innych ogólnokrajowych. No chyba , że tak ma być… Czytaj więcej »