Hosting lepszy od VPS?

0
84
Czy hosting jest lepszy od VPS?

Jeśli dopiero zakładasz swój internetowy biznes, być może hosting jest dla Ciebie najlepszą opcją. Dogodniejszą od VPS-u, który wymaga już pewnej wiedzy, bo daje znacznie więcej możliwości. Jednak oba rozwiązania mają swoje wady i zalety – zapoznaj się z nimi i zdecyduj, co będzie dla Ciebie najlepsze!

Hosting – zalety i wady

Przede wszystkim zwróć uwagę na cenę – gdy usługodawca proponuje hosting za darmo lub zaledwie kilka złotych, prawdopodobnie nie pozwoli Ci na sprawne działanie w sieci. Jeśli zadajesz sobie pytanie, jaki hosting www będzie najlepszy i potrzebujesz pomocy, skontaktuj się ze Sprint Data Center – oferujemy najlepsze rozwiązania w atrakcyjnych cenach.

Wybierając hosting, musisz mieć świadomość, że miejsce na serwerze dzielisz z innymi klientami, co może generować potencjalne trudności. Minusem są ograniczone możliwości dostosowywania serwera pod własne potrzeby, jak również problemy ze skalowalnością – jeśli potrzebujesz większej mocy lub przestrzeni, warto przemyśleć przeniesienie się na serwer VPS lub serwer dedykowany.
Najważniejsze jest jednak to, by hosting dostosować do własnych potrzeb. Jeśli nie zamierzasz na swojej stronie umieszczać wielu zdjęć i innych ciężkich plików, nie musisz martwić się o miejsce. Jednak jeśli stale rozwijasz ofertę produktową i usługi, być może VPS oferuje Ci lepsze warunki. Warto jednak stale pamiętać o tym, by wybrana usługa była  wydajna, a żeby przy tym niepotrzebnie nie przepłacać. Dlatego w momencie, kiedy potrzebujesz pomocy w oszacowaniu swoich potrzeb, skontaktuj się ze Sprint Data Center – chętnie pomożemy.

VPS – czy to zawsze lepszy wybór?

VPS jest czasem idealnym rozwiązaniem. Pośrednia między hostingiem a serwerem dedykowanym usługa to przede wszystkim większa kontrola nad własną stroną internetową. Użytkownik dostaje pełen dostęp do serwera i może dowolnie konfigurować ustawienia systemu operacyjnego. Możliwość dostosowania środowiska może być jednak zaletą, jak i wadą – konieczność samodzielnego zarządzania serwerem dla niektórych może być dodatkową wolnością, a dla innych – utrapieniem. Również problematyczne może być zatrudnienie odpowiedzialnej osoby, która zajmie się opcjami na stronie – wtedy VPS zyskuje potężną wadę, bo płacisz nie tylko za koszt utrzymania serwera, ale też zlecasz zadbanie o jego prawidłowe działanie.

Jednak jeśli Twoje oszczędności Ci na to pozwalają, VPS będzie lepszym wyborem niż hosting. Gdy potrzebujesz nieco więcej miejsca na zdjęcia czy dłuższe opisy, możesz spokojnie skalować zasoby – na przykład, zainwestować w szybkość ładowania się strony i dopłacić za RAM.

Co wybrać?

Hosting jest idealną opcją dla początkującego w swojej branży przedsiębiorstwa. Jeśli jednak planujesz szybki wzrost firmy, a zasoby proponowane w ramach hostingu nie są wystarczające, lepszy będzie VPS. Jest to wyjście droższe, ale nie przejmuj się – sprawdź ofertę od Sprint Data Center, a z pewnością znajdziesz idealne rozwiązanie. Skontaktuj się z nami i osobiście przekonaj się, że zakładanie sklepu w internecie nie musi być tak trudne, jak się wydaje!