Dramatyczny apel tyszan do premiera

22
3847

Dwoje tyszan utknęło w New Delhi wraz z grupą 14 innych Polaków, którzy wybrali się do Indii na warsztaty jogi. Znajdują się w dramatycznej sytuacji, gdyż, jak informują, „jutro w Indiach o godzinie 7:00 rano zaczyna się w obywatelski stan wojenny.”

„Panie Premierze! Jesteśmy 14-osobową grupą Polaków, która utknęła w New Delhi. Wszyscy, czyli ambasada, linie lotnicze LOT, portal „Lot do domu” są poinformowani o naszej sytuacji, ale nikt nie jest w stanie zaproponować nam jakiejkolwiek pomocy. Nie ma w tej chwili żadnych połączeń powrotnych do Polski z Delhi” – napisała w apelu jedna z Polek. Wpis umieściła na Facebookowym profilu premiera Mateusza Morawieckiego.

„Nie ma w tej chwili żadnych połączeń powrotnych do Polski z Delhi. Grozi nam poważnie wyproszenie z hotelu, a na ulicach nie jesteśmy już bezpieczni. Od jutra całe Indie są zamknięte. Jedyną szansą dla nas jest pomoc rządu w zorganizowaniu lotu, który zabierze nas do Polski, wylatując z Delhi przed godziną 20:00, ponieważ później lotnisko zostanie zamknięte” – piszą dalej.

Źródło: natemat.pl

22
Dodaj swój komentarz!

avatar
Edek
Edek

Wirus panuje od kilku miesięcy, w mediach huczy od ładnych kilku tygodni a Ci się na jogę do Indii wybrali a teraz płacz… ludzie bądźmy poważni.

darool
darool

Po co uprawiacie tu politykę, to jest normalne że ktoś leci na drugi koniec świata uprawiać jogę? Niech im Dziuba pośle samolot i za niego zapłaci. Socjalistyczne płaczki, ludzie powinni za swoje decyzje odpowiadać

Aga
Aga

Mają pecha. Urodzili się wczoraj? Nie słyszeli o zamykanych granicach, o epidemii? Niech sobie teraz radzą sami. Mi zależy na bezpieczeństwie mojej rodziny i znajomych z Tychów i nie chcę, żeby teraz grupa bezmyślnych osób sprowadziła na nich niebezpieczeństwo. Trzeba odpowiadać za swoje decyzje.

Dariusz
Dariusz

Niech wracają wpław na własny koszt a nie płaczą

Anna
Anna

Ale jadem tu śmierdzi innych też ściągają i co oni na pewno też nie wiedzieli o wirusie A wszyscy chcą wrócić więc mają takie samo prawo jak inni .

WIKI
WIKI

To na tych warsztatach byli od grudnia, stycznia ? DLACZEGO ZA CZYJEŚ NIEODPOWIEDZIALNE ZACHOWANIE MAJĄ PŁACIĆ WSZYSCY? Trzeba było pomyśleć przed wyjazdem !!!!

Dariusz
Dariusz

Żadnym jadem ale ja nie będę płacił za kogoś bo on chciał sobie jogę uprawiać wszyscy co wyjechali to powinni sami sobie wracać na własny koszt albo ta siedzieć

Artur
Artur

Ludzie wam corona juz Muzgownice wyrzarla !! Tym ludziom w Delhi trzeba pomoc a nie myslec tylko o pieniadzach i osobie . Panie Premierze to Polacy ktorzy potrzeboja pomocy.

eliza
eliza

Zacznij od nauki ortografii a potem komentuj. Już wysyłamy samolot bo jakieś bezmózgi poleciały do Indii na prywatne jogi. A może zrobisz zbiórkę na koszty przywiezienia tych błaznów?

Artur
Artur

A ty zacznij od rachunku sumienia .Cale zycie nie popelnilas zadnego bledu. To ludzie co prosza o pomoc.

stefan
stefan

Ci co wyjechali za granicę w okresie ogloszenia pandemii powinni wracać na własny koszt !

Magda
Magda

Powinni wracac po pandemii. Kwarantanne powinni przechodzic tam gdzie pojechali. Jaja sobie robili z pandemii a teraz ratuj ich. A co z nami, mieszkancami Tychow? Teraz beda nas narazac? Niech rzad i LIT przestanie sprowadzac bezmyslnych ludzi !!!!!!!!!

Dariusz
Dariusz

Dokładnie na własny koszt.

Marcin
Marcin

Do malkontentów wszelakich: ONI TEŻ SĄ OBYWATELAMI NASZEGO KRAJU!!!

Aga
Aga

Bycie obywatelem oznacza zarówno przywileje, jak i obowiązki, np. obowiązek myślenia i bycia odpowiedzialnym. Przykre, ale prawdziwe.

Tyszanka
Tyszanka

Cwiczcie joge i wroccie po pandemii.

Magda
Magda

Prezydent Tychow powinien natychmiast zamknac miasto. Odgrodzic szpital zakazny od reszty miasta i miasto zamknac na 3 miesiace. !!!!!!!

HANECZKA
HANECZKA

A GDYBY TO BYŁ KTOŚ WAM BARDZO BLISKI Z WASZEJ RODZINY, I PROSIŁ BY O TAKĄ POMOC, TO JAK WTEDY BYŚCIE TO KOMENTOWALI???
TEŻ TAK SARKASTYCZNIE, CZY PROSILI O POMOC W ICH IMIENIU I PROPONOWALI ZRZUTKĘ NA OPŁATĘ BYLE BY IM TYLKO POMOC W POWROCIE?
NIKT NIGDY NIE WIE CO GO SPOTKA, WIĘC…
POSTAW SIĘ W ICH POŁOŻENIE I BEZRADNOŚĆ. ONI TAKŻE MAJA RODZICÓW, SIOSTY BRACI, LUB NIKOGO NIE MAJĄ, TYLKO ŻYCIE PRZED SOBĄ, PIZDRAWIAM PISZĄCYCH I PROSZĘ O REFLEKSJE…

Fredek
Fredek

Z początku myślałem że ten artykuł to jakiś żart. Rozumiem przebywać tam do ostatniej chwili w związku z jakąś nadzwyczajną sytuacją, śmiercią kogoś bliskiego, terminem bardzo ważnej operacji itp, ale ku*wa joga i akurat w takim okresie?! To tak gdybym ja sobie pojechał do Włoch na gofry, nie miał jak wrócić i prosiłbym nagle rząd o pomoc w zorganizowaniu lotu. Artykuł idealny na 1 kwietnia, nie wierzę że to co czytam to prawda…

szymon
szymon

debile niech ich tam zjazdę jak mogli sobie pozwolić na taki wyjazd

Woj
Woj

Całkiem spokojnie mogą się wydostać z Delhi i dolecieć gdzieś do Europy – np Frankfurt. A dalej niech sobie radzą na kołach….tak jak wiele innych osób

Pietrek
Pietrek

…a w tak zwanym „między czacie” niech ćwiczą oddechy. Od dechy do dechy! Sansara. Tak swoją drogą, jacy to są z nich buddyści, skoro takimi nędznymi detalami jak powrót do kraju się przejmują? Na marginesie, wielu tak długo, długo w kraju nieobecnych taką nostalgię ostatnio poczuło do kraju… a zwłaszcza do ubezpieczenia w NFZ-cie. Nie mówię tu o tych akurat nieszczęśnikach. Powodzenia w „repatriacji” 😉