27 Tyski Finał WOŚP – zapowiedź

0
996

W najbliższą niedzielę odbędzie się 27 Tyski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godz. 13 nastąpi oficjalne rozpoczęcie finału na Placu Baczyńskiego. Tego dnia setki wolontariuszy ruszy na ulice miast, aby wspólnie kwestować na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali dziecięcych pod hasłem „dla dzieci małych i bez focha”.

W zeszłym roku tyscy wolontariusze zebrali prawie 67 tys. zł. Najlepszym wolontariuszem okazała się Marta Fiutek, która do swojej puszki zebrała 4 tys. zł. Jest zatem co pobić w tym roku. Na specjalnej scenie, która stanie na Placu Baczyńskiego zagrają Hertz Klekot, Trzecia Miłość, Perły i Łotry, Kluski, Klaustrofobia oraz Harris. Prócz koncertów na placu odbędzie się pokaz ratownictwa z użyciem narzędzi hydraulicznych (OSP Lędziny), zjazd Tyskich Klasyków, Kąpiel Morsów, warsztaty tresury psa, karate dla dzieci, pokaz tańca, capoeiry oraz baletu. Tyszanie mogą liczyć na poczęstunek przygotowany przez restaurację Victoria i Bistro Dzik (do wyczerpania zapasów) oraz oferty różnych food trucków. Jak co roku wolontariusze otrzymają ciepły posiłek i gorące napoje w Grill Pubie, którego właściciele zawsze witają kwestujących z otwartymi ramionami. Warto zaglądnąć również do Pasażu Kultury Andromeda, gdzie będzie mieścił się Sztab Tyskiego Finału WOŚP, OSP Lędziny przeprowadzi pokaz ratownictwa medycznego a 57 Samodzielna Kompania ASG zapozna chętnych z meandrami tego quasi wojskowego zajęcia.

Również Underground Pub ma długie tradycje współpracy z WOŚP. W tym roku w „Underze” zagrają Holyguns, SROGO, FILL, AVERSJA oraz GTX Polish Metal Band. Prócz występów na sali koncertowej lokalu odbywać się będą licytacje, z których dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla fundacji Jurka Owsiaka.

Kobiórzanie w tym roku będą grali dwa dni – rozpoczynają koncertem Głównej Księgowej, Double Blind oraz Klaustrofobia w PUB Gra Gitara. W niedzielę natomiast, w kobiórskim Domu Kultury zagrają Campanella, Natalia Mikołajec Band oraz Adam Kulisz Trio. Prócz koncertów wystąpi iluzjonista Michał Sośniak oraz Kabaret TON.

Po godz. 20 cała Polska wyśle symboliczne światełko do nieba, zaś oficjalne zakończenie 27 Tyskiego Finału WOŚP nastąpi o 21:30.