Pierwsze zawody strzelectwa terenowego w Tychach

13
657

W miniona niedzielę odbyły się zawody strzelectwa terenowego, zorganizowane po raz pierwszy przez Tyską Grupę Strzelectwa Terenowego. Zapisało się ponad 50 osób w tym osoby niejednokrotnie zajmujące wysokie pozycje na zawodach krajowych oraz światowych.

– Postanowiliśmy stworzyć grupę miłośników strzelectwa terenowego w Tychach. Bardzo się cieszymy tak licznym zainteresowaniem pierwszymi zawodami. Mamy nadzieję, że z edycji na edycję będzie przybywać chętnych. Jeżeli ktoś chciałby rozpocząć swoją przygodę ze strzelectwem to zapraszamy. Na początku można strzelać z wypożyczonego sprzętu. Sami z chęcią służymy radą przy zakupie odpowiedniego karabinka – zachęca Michał Żuk współzałożyciel TGST. – Strzelamy z karabinków pneumatycznych do 17 dżuli bez ograniczeń wiekowych, z zaznaczeniem, że osoby nieletnie muszą być pod opieką opiekuna. Dziś zawodnicy strzelali z dwóch pozycji tj. klęczącej i stojącej w formule hunter classic, czyli imitacji myślistwa. Strzelaliśmy od 10 m do 42 m do metalowych figurek wzorowanych na zwierzynę łowną, ze strefą trafienia od 15 mm do 45 mm – dodaje Michał Nowak, również współzałożyciel TGST.

W zawodach w klasie open miejsca zajęli: 1. Dominik Trutwin 21 pkt 2. Tomasz Kocemba 20 pkt 3. Przemysław Lisowski 19 pkt 4. Maciej Musz 17 pkt/dogrywka 5. Sławomir Wiśniewski 17pkt/dogrywka. Najlepszą kobietą biorącą udział w zawodach została Emilia Grzesiek, która – dosłownie – nie miała konkurencji. Natomiast 14-letniemu Grzegorzowi Wiśniewskiemu przypadła rola najmłodszego uczestnika.

wyrocznia
wyrocznia

Kilodżuli? To legalne?

foxrysza
foxrysza

Ja tam wiedzę „17 dżuli” , gdzie te kilo ?

Wyborca Dziuby
Wyborca Dziuby

Poprawione 😉

Michał
Michał

Został we Wrocławiu 😉

Michał
Michał

Pomyłka była- oczywiście są to zawody w których uczestniczą zawodnicy z karabinkami poniżej 17J a nawet mniej bo 16.3J jest dopuszczalne w zawodach HFT/FHC

Michał
Michał

gdzie odbywały się te zawody?

Michał
Michał

W Cielmicach na polu paintballowym

Mariusz
Mariusz

Emilia wygląda wzorcowo 🙂

Michał
Michał

jak zawsze 😉

MarCin
MarCin

Gdzie można zobaczyć więcej zdjęć

Zygmunt
Dominik
Dominik

zapisanych 50, a startowało? 21