Liryczny weekend

0
6

Patriotycznie i… lirycznie zapowiada się kulturalny weekend w Tychach. Ten pierwszy klimat zapewnią imprezy związane z Narodowym Świętem Niepodległości, zaś lirycznie będzie na Czytaniu Rocznicowym i w cyklu Poeticon.
 
Na Czytanie Rocznicowe tym razem autorka cyklu, Agata Cichy zaprasza w piątek, 10 listopada. Wtedy bowiem mija dokładnie 7 lat od śmierci Jana Grossa – satyryka, fraszkopisarza, autora książeczek dla dzieci. „Piszę wszędzie, nawet w tramwaju. Najczęściej na ulicy i w nocy. Na serwetce, na skrawku papieru, w notesie, na bilecie. Skąd mi się to bierze? Bywa, że zatrzymuję się przy Empiku, z kieszeni wyciągam długopis i kartkę i za chwile mam gotową fraszkę. Albo wchodzę od sklepu i, mój Boże, na półce z nabiałem leżą fraszki. To je biorę jak inni margarynę” – tak pisał o sobie bohater spotkania, na które Pasaż Kultury Andromeda zaprasza w piątek o godz. 17.
Z kolei w niedzielę w Teatrze Małym wielbicieli poezji śpiewanej czeka spotkanie z Robertem Kasprzyckim – poetą, pieśniarzem, muzykiem i kompozytorem, znanym choćby z wielkiego przeboju „Niebo do wynajęcia”.
Kasprzycki wydał dotychczas cztery płyty, a ostatniemu krążkowi nadał właśnie tytuł „Cztery”. Materiał z tej płyty stanowić będzie rdzeń tyskiego koncertu, choć z pewnością nie zabraknie i piosenek z lat wcześniejszych.
Początek niedzielnego koncertu w Teatrze Małym o godz. 17.