Hokej: Pierwszy trening kadry – dołączyli Szczechura i Guzik

0
19

Dziś, o godz. 10, na Stadionie Zimowym rozpoczął się pierwszy trening kadry Polski w ramach krótkiego zgrupowania przed wyjazdem na turniej Euro Ice Hockey Challenge w Budapeszcie.
Trener Ted Nolan  powołał 25 zawodników, którzy trenować będą do czwartku, a następnie wyjadą do Budapesztu. Tam zagrają trzy mecze: 10.11 z Węgrami (godz. 19), 11.11 z Japonią (15.30) i 12.11 z Włochami (14.30).
Z GKS Tychy na zgrupowanie powołani zostali: bramkarz John Murray, obrońca – Bartłomiej Pociecha, napastnicy – Michael Cichy, Kamil Kalinowski, Filip Komorski, a w ostatniej chwili grono kadrowiczów uzupełnił Alex Szczechura, który zastąpił kontuzjowanego Kaspra Bryniczkę. Dzisiaj, w czasie trakcie treningu, kontuzji doznał Tomasz Malasiński. Po badaniu okazało się, że musi pauzować przez ponad tydzień.  Jego miejsce w reprezentacji zajął tyszanin Kacper Guzik.
Zgrupowanie  rozpoczęła także reprezentacja Polski kobiet – powołania otrzymały zawodniczki Atomówek Tychy: Sylwia Łaskawska, Agnieszka Dziedzioch i Oliwia Garbocz, a do kadry juniorek U-18 – bramkarka Natalia Harańczyk i Alicja Kopciara.
W Cieszynie trenuje natomiast reaktywowana kadra hokeistów do lat 16. Drużyna zagra z czeskimi zespołami: AZ Hawirzów (9.11), HC Witkowice (10.11) i Torax Poruba (12.11). Na to zgrupowanie powołani zostali zawodnicy MOSM Tychy: Oliwier Kasperek, Adam Wytrykus, Krystian Sosnowski i jako rezerwowy – Janek Biernat.
Zdjęcia: Leszek Sobieraj