Hokeiści przełamali serię porażek

0
30

Hokeiści GKS Tychy przełamali serię trzech porażek. Tyszanie rozbili Unię Oświęcim 9:3, a spotkaniu towarzyszyła akcja Teddy Bear Toss.
W ostatnich meczach po podopiecznych Jiri Sejby widać było lekkie zmęczenie ostatnim maratonem. Dodatkowo w poprzedniej kolejce brakowało im szczęścia, co poskutkowało porażką w Jastrzębiu po rzutach karnych. W starciu z Unią jednak wszystko wróciło do normy, choć początek należał do gości.
Pojedynek rozpoczął się od ataków gości, którzy również pierwsi wyszli na prowadzenie. Kamil Kosowski skapitulował w 6. min. po strzale Jana Danecka. Stracona bramka zmobilizowała tyszan, którzy wiedzieli, że po ich bramce tafla wypełni się pluszakami w ramach akcji Teddy Bear Toss. Tak więc kibicom kazali czekać zaledwie dwie min., a do wyrównania doprowadził Filip Komorski, który zmienił tor lotu krążka po strzale Bartłomieja Pociechy. Po kwadransie gry tyszanie wyszli na prowadzenie po strzale Marcina Kolusza i nie oddali go już do końca spotkania.
W drugiej części gry kibice byli świadkami kapitalnego widowiska. Tyszanie podkręcili tempo, co zaskutkowało trafieniem Josefa Vitka. Trzy min. później Bartłomiej Pociecha podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Prowadzenie zbytni rozluźniło gospodarzy, co wykorzystali oświęcimianie zdobywając dwie bramki w zaledwie.. 40 sekund! W 34. min. jednak Michael Kolarz zdobył piątego gola i wyraźnie uspokoił grę.
Po przerwie spotkanie już było jednostronnym widowiskiem, w którym gospodarze zdobyli kolejne cztery gole. Na listę strzelców wpisali się kolejno Vitek, Pociecha oraz dwukrotnie Komorski. GKS Tychy ostatecznie wygrał 9:3 i przerwał serię trzech porażek z rzędu.
GKS Tychy – Unia Oświęcim 9:3 (2:1, 3:2, 4:0)
0:1 Jan Danecek – Sebastian Kowalówka – Wojciech Wojtarowicz (06:02)
1:1 Filip Komorski – Bartłomiej Pociecha – Mateusz Bryk (08:05) 5/4
2:1 Marcin Kolusz – Michael Kolarz – Kamil Kosowski (14:51)
3:1 Josef Vitek – Patryk Kogut – Michał Kotlorz (23:04)
4:1 Bartłomiej Pociecha – Josef Vitek – Patryk Kogut (26:13)
4:2 Jan Danecek – Sebastian Kowalówka (32:15)
4:3 Damian Piotrowicz – Radim Haas (32:55)