„Twoje Tychy” nr 860

5
849

Ukazał się najnowszy numer tygodnika „Twoje Tychy”, a w nim m.in.:

– Prezydent i radni po ślubowaniu

– Pierwsza decyzja Macieja Gramatyki

– To jeszcze nie koniec stresu, czyli matury trwają

– Przed nami Senioriada i Tyska Noc Muzeów

– Łóżka dla rodziców chorych dzieci

– Relacje ze spotkań z Joanną Racewicz i Krzysztofem Wielickim

– Derby dla Katowic i inne wieści sportowe

– Horoskop, krzyżówka i… kotek do adopcji.

Pełne wydanie najnowszych „Twoich Tychów” znajdziesz tutaj.

5 KOMENTARZE

 1. Coraz wyższe rachunki za ścieki w stosunku do opaty za wodę….place je od wielu lat i obserwuje jak to się rozjeżdża tzn. ścieki coraz droższe
  Czy to ta niwa uśmiechnięta twarzyczka nowych władz.

  • Wypowiadasz się w kwestii o której nie masz żadnego pojęcia. Wpływ gminy/magistratu na finalną cenę ścieków jest żaden. To rynek regulowany centralnie wg dyspozycji pisowskiego pasożyta zwanego wody polskie. Dla nich ekonomia i rachunek kosztów nie istnieje. Sprawdź też kiedy rozpoczęła sie procedura. Wiele miesięcy temu. Sprawdź energochłonność pewnych procesów. Ścieki a woda to „zupełnie inna bajka”. Gmina, MG a nawet RCGW -do złych adresatów kierujesz swe żale.

 2. A ja przeczytalem ,ze –
  ” zgodnie z ustawą o Zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (dalej ustawa) podmiotem odpowiedzialnym za ustalanie wysokości cen jest Rada Gminy (Rada Miasta). Czyli organ wybrany w demokratycznych wyborach przez mieszkańców danej jednostki samorządu terytorialnego (dalej JST)”

  Wody Polskie jedynie sa regulatorem tych taryf ,czyli je zatwierdzaja lub nie …
  Pisze jednak jak BYK ze to nasi lokalni wybrancy te ceny USTALAJA.

  Ale ja nie moge i nie musze sie na wszystlim znac.

 3. Stan prawny końcówki 2017 roku. Tak było jak zacytowałeś ale też nie do końca. Gmina mogła po prostu zaakceptować przedstawione przez podmiot ściekowy i/lub wodny ceny lub nie zajmować się tematem a sama w sobie nie liczyła tych cen. Podtrzymują to co napisałem. Od lat gmina nie zajmuje się tym tematem, zabrano jej te prawo kilka lat temu.

 4. Odnoście TT-propaganda bez zmian. Ale artykuł o Panu Wielickim ekstra. Osoba która go napisała może w zawodzie osiągnąć dużo dużo więcej. Szczególnie finansowo.Ale tylko pod warunkiem, że zmieni pracodawcę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj