Senioriada 2024 – tańce, nagrody, kabarety

0
432

Już po raz siódmy w Tychach odbyła się Senioriada, czyli wielkie święto seniorów. Kilkaset osób odwiedziło ogrody Miejskiego Centrum Kultury, gdzie czekały na nich liczne atrakcje oraz medale dla najlepszych uczestników Spartakiady, o której pisaliśmy w jednym z poprzednich numerów. Impreza w Tychach odbywa się od 2017.

Pierwsze dwie edycje Senioriady miały miejsce na placu Baczyńskiego, w 2019 r. naszych seniorów gościł OW Paprocany. W 2020 r. ze względu na pandemię władze miasta zdecydowały się zaniechać wydarzenia, które wróciło w 2021 r. i do dziś odbywa się w ogrodach MCK.

– To dla nas ogromnie ważne wydarzenie – mówił prezydent miasta Maciej Gramatyka. – Bardzo się cieszę, że 7. Senioriada staje się właśnie faktem, bo ta impreza doskonale wpisuje się w wiosenno-letnią aurę. W naszym mieście żyje coraz więcej seniorów i wszyscy jesteście ważnym elementem naszego życia społecznego. Tyskie władze i tyski samorząd są od lat z wami. Liczne wydarzenia, takie jak to, mają za zadanie integrowanie środowisk senioralnych. Prężnie działająca Tyska Rada Seniorów czy Uniwersytet Trzeciego Wieku to instytucje, z którymi jesteśmy w stałej współpracy. Jeszcze raz życzę wam wszystkiego najlepszego z okazji waszego tyskiego święta – dodał prezydent.

Po oficjalnym otwarciu Senioroady 2024 rozpoczęła się zabawa z bogatym programem. Najpierw wystąpił Zespół Ludowy TĘCZA  z Spółdzielczego Domu Kultury TĘCZA, który zatańczył poloneza, po czym porwał publiczność do wspólnego tańca. Grupa Silesian Line Dance przeprowadziła pokaz i warsztaty tańca liniowego, po czym sceną zawładną zespół wokalno-instrumentalny Live Music  z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach. Wielki aplauz zebrali tancerze Janina i Marian Rosiek z gościnnym występem wokalnym Aleksandry Hofman. Taneczne pokazy kontynuowała Formacja Taneczna Lejdis  z Klubu Seniora PLATYNA, prowadzonego przez Fundację Internationaler Bund Polska.

Tego dnia wręczono również nagrody dla zwycięzców III Tyskiej SPARTAKIADY Seniorów. Najlepszych uhonorowali m.in. wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tychy Barbara Konieczna, Przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów Teresa Janeczko oraz kierowniczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku Joanna Kucz-Pieczka.

Tego dnia publiczność zobaczyła jeszcze występ wokalny Zespołu wokalno-muzycznego  z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach pod dyr.  Marcina Wielgata, Grupę artystyczno-kabaretoweą PLATYNA  z Klubu Seniora PLATYNA oraz koncert zespołu  KASIA SKIBA i BOOGIE. Senioriada zakończyła się zabawą taneczną z DJ Robertem Lubowieckim.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj