Przedszkolaki z pokazami opanowały tyską Mediatekę

0
421
fot. Kamil Peszat

Pół tysiąca dzieci z tyskich przedszkoli wzięło udział w XXIX edycji Prezentacji Artystycznych Przedszkolaków. W dniach 13-14 maja na scenie tyskiej Mediateki zaprezentowały swoje talenty w postaci teatrzyków, występów wokalnych, tanecznych czy ruchowych.

– Występ na scenie był dla nich ogromnym przeżyciem, ponieważ nigdy wcześniej nie występowały przed tak liczną widownią – mówi Marta Cieślak, dyrektor Przedszkola nr 19 w Tychach.

W czasie przeglądów w sumie zaprezentowało się 501 dzieci z 23 przedszkoli, w tym 19 placówek publicznych i 4 niepublicznych. Do występów przygotowało ich 57 nauczycieli. Co ważne – prezentacje nie mają charakteru konkursowego. Ideą przeglądu nie jest rywalizacja, tylko możliwość zaprezentowania swojego talentu, wystąpienia na scenie i przełamania tremy. Dla wielu z dzieci jest to początek scenicznej przygody.

Dzięki sponsorom imprezy, każde przedszkole biorące w niej udział, zostało uhonorowane. Każdej placówce wręczono pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz zabawki, nauczyciele otrzymali dyplomy z podziękowaniami, natomiast dzieci – kolorowe balony, które jeszcze bardziej ubarwiły te dni.

Prezentacje zostały powołane do życia już 1993 r. dzięki staraniom Krystyny Linkiewicz, która do 2003 r. była również głównym koordynatorem i współorganizatorem tej cyklicznej imprezy. Pierwsza edycja Prezentacji Artystycznych Przedszkolaków odbyła się w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Tychach, natomiast od 1994 r. występy corocznie odbywają się na deskach Teatru Małego lub – jak w tym roku –  w Sali Koncertowej AUKSO w Mediatece.

Organizatorami tegorocznej imprezy była Danuta Waszak – dyrektor Przedszkola nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Beata Czerwińska – dyrektor Przedszkola nr 5, wspierane przez dyrektorów tyskich przedszkoli – P1, P3, P8, P9, P10, P11, P14, P17, P18, P19, P21, P22, P26.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj