GKS rozstrzelał Unię 9:1

0
46

W drugim meczu ćwierćfinałowym play off GKS Tychy pokonał Aksam Unię Oświęcim 9:1. Stan rywalizacji 1:1.
Od początku dzisiejszego meczu tyszanie ruszyli do ataku i już po 2 minutach i sekundzie prowadzili za sprawą Tobiasza Bernata, który skierował krążek do bramki po strzale Jonathana Ziona. Mecz szybko przerodził się w zacięty pojedynek, ale tak było jedynie w pierwszej tercji. W 11 min. na tablicy pojawił się wynik 2:0 – bramkę strzelił Teddy Da Costa, popisując się ładnym uderzeniem tuż przy słupku. Półtorej minuty później rywale zdobyli kontaktowego gola i choć ta wymiana ciosów trwała do końca tercji, nie przyniosła zmiany wyniku.
W 29 min. Da Costa strzelił w słupek, co – jak się okazało – było zapowiedzią kanonady, która trwała do końca spotkania. Najpierw tyszanie wykorzystali grę w przewadze i Łukasz Sokół podwyższył na 3:1, a minutę później krążek do bramki rywali wpakował Mikołaj Łopuski. Bramkarz gości był w nie lada opałach, bo kolejne strzały Łopuskiego, Kacpra Guzika, sytuacja sam na sam Simicka, a potem próba Bagińskiego, znów mogły podwuższyć prowadzenie.
Od stanu 4:1 rozpoczęła się ostatnia odsłona spotkania. Tyszanie grali ofensywnie, a przede wszystkim skutecznie – w 42 min. bramkę zdobył Adrian Parzyszek i z każdą minutą stawało się jasne, że tyski impet po prostu zmiecie rywali.
9:1… Oceniając skuteczność hokeistów GKS można powiedzieć, iż lepiej późno niż wcale, bo na taką kanonadę czekaliśmy bardzo długo. Wypada mieć nadzieję, że prochu tyszanom wystarczy w kolejnych meczach.
GKS Tychy – Aksam Unia Oświęcim 9:1 (2:1, 2:0, 5:0).
1:0 Tobiasz Bernat – Jonathan Zion (02:01)
2:0 Teddy Da Costa – Grzegorz Pasiut – Mikołaj Łopuski (10:09) 5/4
2:1 Wojciech Wojtarowicz ( Wojciech Stachura – Mariusz Jakubik (11:38) 5/4
3:1 Łukasz Sokół – Tobiasz Bernat – Adrian Parzyszek (29:34) 5/4
4:1 Mikołaj Łopuski – Grzegorz Pasiut (30:32)
5:1 Adrian Parzyszek – Branislav Jánoš – Tobiasz Bernat (41:43)
6:1 Milan Baranyk – Roman Šimíček (46:54)
7:1 Roman Šimíček – Adam Bagiński – Tomáš Jakeš (50:35)