Trwa remont Teatru Małego w Tychach

12
600
fot. Piotr Podsiadły

Prace remontowe w tyskim teatrze idą pełną parą. Wykonano już ponad 70 % zaplanowanych robót. Wykonawca inwestycji pracuje tak, by zdążyć z zakończeniem prac jeszcze przed upływem terminu umowy, który przypada na 12 października br.

Zakończono właśnie roboty zewnętrzne związane z rozbudową części Młodzieżowego Domu Kultury, wykonane zostały tynki na elewacji zewnętrznej, odczyszczona została elewacja kamienna, trwają ostatnie prace w rejonie mozaiki.

– Wykonano nowe wygodne schody zewnętrzne oraz wyprowadzono przewody pod oświetlenie całego terenu zewnętrznego w przyszłej strefie warsztatów oraz na elewacji budynku – mówi Agata Goc, dyrektor MZBM w Tychach, który w imieniu miasta realizuje inwestycje.

Prace na dachu także dobiegły końca.

– Pojawiły się na nim masywne konstrukcje wsporcze pod centrale wentylacyjne, które docelowo będą obudowane żaluzjami maskującymi – dodaje dyrektor Goc.

Zarówno w części Teatru Małego, jak i Młodzieżowego Domu Kultury zakończone zostały prace związane z przebudową sanitariatów. Ułożone zostały okładziny ścienne i podłogowe z płytek gresowych, w najbliższym czasie wykonany zostanie biały montaż.

Wewnątrz budynku zakończono prace związane z przebudową instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, na ukończeniu są prace związane z instalacjami wentylacji i klimatyzacji.

W pomieszczeniach Młodzieżowego Domu Kultury wykonane zostały sufity podwieszane maskujące mnogość prowadzonych instalacji podsufitowych, w tych pomieszczeniach w najbliższych dniach będą prowadzone prace malarskie.

– W sali widowiskowej Teatru Małego trwają prace związane z malowaniem ścian i sufitów. Część pomieszczeń biurowych w teatrze także jest już wykończona. Wykonawca pracuje bardzo sprawnie i bardzo dobrze. Jesteśmy jako inwestor pod dużym wrażeniem profesjonalizmu firmy, która podjęła się skomplikowanego i trudnego zadania, jakim jest przebudowa tak ważnego dla wielu mieszkańców Tychów obiektu – mówi Hanna Skoczylas –  dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Urzędzie Miasta Tychy.

Koszt zadania pn. „Termomodernizacja i modernizacja Teatru Małego w Tychach wraz z przebudową strefy wejściowej i zagospodarowaniem terenu” wynosi ponad 25,5 miliona złotych. Nieco ponad 21 milionów złotych to środki pozyskane z Rządowego Funduszu Polski Ład.


źródło: UM Tychy

12 KOMENTARZE

 1. Ten chlop juz sie żalosny robi wszedzie go pełno przeciez on robi to samo co KIM DZONG UN czy inny dyktator.nad wszystkim czuwa gospodarz domu

  • Kampania pełną parą. Teraz wszędzie go pełno, a jeśli wygra wybory ( wiele na to wskazuje ) to zapadnie się pod ziemię tak jak Dziuba i ciężko go będzie w Tychach dojrzeć.

  • Gospodarska wizyta wodza. Pomógł szybko rozwiązać problemy nad którymi głowili się najlepsi inżynierowie 🙂

 2. Czytanie Tychy.pl to jak wycieczka do PRlu lub gomułkowskiej Polski. To jak radziecka Правдa, Komsomolska Prawda, Trybuna Ludu i niemieckie okupacyjne gadzinówki w jednym. Gospodarskie wizyty, zdjęcia dzielnych budowlańców w pocie czoła oddających inwestycje przed terminem, zatroskany Naczelny Wódz tyskiego narodu. Brak tylko wichrzycieli co sypią piach w tryby. Ale dzielny pan Wojciech na pewno już jest na tropie…

  I cała ta hucpa, budowanie w Tychach białorusi medialnej i politycznej za pieniądze tyskiego podatnika….

 3. W Kobiórze (woj. śląskie) otwarto Międzygminny Dom Pomocy Społecznej zarządzany przez związek międzygminny i MOPS w Tychach. Do tej pory, były wiceprezydent, obecnie kandydat na prezydenta Tychów Maciej Gramatyka za pracę w nieczynnym DPS-ie zarobił ponad 100 tys. zł.

  gratulujemy zarobków

  • W mieście Tychy wystawiono fakturę za usługę dla urzędującego marszałka za wykonaną usługę na rzecz spółki „kafelkowania ubikacji”

   trudno powiedzieć czy to był krzyk rozpaczy przymuszonej księgowej do wystawiania lipnych faktur, testowanie granicy własnej bezkarności, żart czy też może biedny marszałek po godzinach faktycznie kładł kafelki w szaletach.

   I takie rzeczy przechodzą kompletnie bezkarnie, a „prezydent” dziwi się zarobkom pana Maćka….

   PS
   faktura opiewała na kilkadziesiąt tysięcy pln

   • Teraz takie rzeczy będą na porządku dziennym. W końcu rządzi rudy z Bodnarem i przywracaja w Polsce ,;praworządność”

  • No cóż… praca i pieniądz publiczny to dla braci Gramatyków też wartości; tylko rozumieją je w nieco inny sposób niż przyzwoici ludzie. Niestety po 16 latach PO-PIS obywatele naszego kraju przywykli do nadużyć władzy.

 4. Super będziemy mieli prezydenta ,przestańcie już na wszystko narzekać ,Polska kroczy do wolności i normalności po latach niewoli , Bije godzina niezapomniana
  zakręt historii – druga zmiana
  Trzeba zwycięstwu drogę torować,
  Marsz rozpoczęty, Donaldzie prowadź!…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.