Wyjazd all inclusive – czy to opłacalne?

0
118
Kolacja z widokiem na jezioro

Wyjazdy all inclusive kuszą nielimitowanym dostępem do hotelowego bufetu oraz baru, do którego znad basenu mamy tylko kilka kroków. Zachęcają atrakcyjnymi cenami i przekonaniem, że wszystko jest w cenie i bez wątpienia jest tej ceny warte. Czy jednak na pewno? Czy zorganizowane wyjazdy, które zawierają wszystko na pewno są opłacalne? Sprawdziliśmy dla kogo ta opcja wyjazdu będzie najlepsza, kto na tym zyska, a kto wyda zdecydowanie więcej niż powinien. Zachęcamy do lektury!

Co wyjątkowego oferuje nam wyjazd All inclusive?

Ze względu na ogromne zainteresowanie klientów każde biuro podróży posiada w swojej ofercie wyjazdy All inclusive do niemal każdego miejsca na świecie. Badania rynku turystycznego pokazują, że aż czterech na pięciu badanych wybiera taką formę wakacyjnego wypoczynku. Dlaczego opcja „wszystko w cenie” cieszy się aż tak dużą popularnością? Wybierając się na wymarzone wakacje nie chcemy sobie niczego żałować, niczym się przejmować i na każdym kroku wyciągać portfela patrząc jak ciężko zarobione pieniądze znikają w mgnieniu oka. Kupując wyjazd z biurem podróży za wszystko płacimy raz i do końca wyjazdu nie zaprzątamy sobie głowy wydatkami. Nielimitowany dostęp do gastronomicznej oferty hotelu pozwala nam zapomnieć o gotowaniu i poczuć się naprawdę wyjątkowo. Posiłki w formie szwedzkiego stołu kuszą różnorodnością, możliwością skosztowania lokalnych przysmaków na dniach tematycznych i przyjemną wizją sączenia drinka na leżaku tuż przy hotelowym basenie. Im wyższy standard hotelu tym bardziej różnorodne i lepszej jakości usługi oferuje.

Dla kogo wakacje z opcją wszystko w cenie?

Tego rodzaju wypoczynek jednak nie dla wszystkich będzie opłacalną opcją. Zyskają na nim przede wszystkim rodziny z dziećmi, które większość wakacyjnego budżetu wydają na atrakcje i przekąski dla dzieci. W opcji All inclusive nie musimy się przejmować tym, że nasz niejadek nie będzie miał co jeść. Duża różnorodność hotelowego jedzenia ułatwi nam zadanie. Ten rodzaj wyjazdów polecany będzie także dla osób, które jedzą naprawdę dużo i koszt jedzenia stanowi większość w ich urlopowym portfelu. Na wyjeździe tego typu zyskają również Ci, którzy nie opuszczają hotelowego terenu w poszukiwaniu autentycznego klimatu miejsca, do którego przyjechali. Dla tych, którzy cenią sobie dostęp do znanego jedzenia przewidywalność gastronomicznej oferty hotelu może być ogromnym plusem. Wakacje, podczas których nie trzeba się przejmować kwestiami organizacyjnymi to również strzał w dziesiątkę dla turystów, którzy nie znają obcego języka i wyjście na miasto w poszukiwaniu restauracji jest dla nich niekomfortowe. Nierzadko hotele w naprawdę wielkich kurortach znajdują się daleko od miasta, więc zjedzenie obiadu dla wielu może się wiązać ze skomplikowaną logistycznie wyprawą.

Wyjazd All inclusive – czy to opłacalne?

Jak uważają eksperci większość turystów decydujących się na opcję All inclusive twierdzi, że do takiego wyboru skłaniają ich względy finansowe. Niestety jak pokazują badania rynku w większości przypadków nie jest to najtańsza opcja. Bywa, że oferta gastronomiczna pod względem jakości jest niewspółmierna do ceny. Jakie zatem są argumenty przemawiające za tym, że dla dużej liczby turystów są jednak opłacalne? Na pewno przemawia za tym fakt, że nie wydamy więcej niż założyliśmy. Organizując wyjazd na własną rękę nigdy do końca nie mamy pewności, ile ostatecznie wyniosą nas wakacje. Często zaskakują nas dodatkowe opłaty za nieprzewidziane atrakcje, wysokie rachunki w restauracjach oraz inne, kuszące nas ze wszystkich stron pokusy. Jeśli chcemy, by wyjazd na zorganizowane wakacje był opłacalny wybierajmy kierunki, które nie będą obciążać finansowo naszych portfeli.