Tropem Wilczym, czyli Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

22
649
fot. MOSiR

Coroczny bieg Tropem Wilczym, który ma upamiętniać Żołnierzy Wyklętych już w najbliższą niedzielę 3 marca na OW Paprocany.

„Zanim jeszcze w 2011 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, środowiska patriotyczne przyjęły sobie za cel przywrócenie pamięci o tych zapomnianych polskich bohaterach walczących z komunizmem w latach 1944 – 1963.
W ten trend włączyli się również kibice GKS-u Tychy, jak i mieszkańcy naszego miasta. Najpierw skromnie, lecz z każdym rokiem, z coraz większym rozmachem. Początkowo, rokrocznie pod pomnikiem Stefana Grota – Roweckiego w coraz większym gronie składaliśmy wieńce i kwiaty, przypominaliśmy życiorysy ludzi, o których historia miała „głucho milczeć” (…) Z biegiem czasu zmieniliśmy formułę. Nawiązaliśmy kontakt z Fundacją „Wolność i Demokracja”, a uroczystości 1 marca przenieśliśmy na tyskie Paprocany. Tam zorganizowaliśmy bieg „Tropem Wilczym” wzdłuż brzegów naszego malowniczego jeziora” – wspominają organizatorzy.

Tegoroczny bieg Tropem wilczym odbędzie się na dystansie 2 (1963 metrów) lub 10 kilometrów. Zamknięto już zapisy, w wydarzeniu ma wziąć udział 300 biegaczy.

Start „Biegu Pamięci” (dystans 1963 metrów) o godzinie 12:00, natomiast „Bieg wokół Jeziora Paprocańskiego” na dystansie 10 kilometrów rozpocznie się o 12:15.

Impreza towarzysząca dla dzieci – „Bieg Młodego Patrioty” na dystansach od 100 m – 800 m – w godzinach 10:30 do 11:30.


źródło: MOSiR Tychy

22 KOMENTARZE

 1. Bieg dla prawdziwych patriotów więc możemy być pewni że tym razem rudego nie będzie.

  • Rozumiem, że skoro udział w przebieżce na Paprach jest testem na patriotyzm to weźmiesz w niej udział.

 2. Żołnierze wyklęci ,formacja zbrojna na podobieństwo oddziałów Bandery czy Wagnera ,zajmująca się ludobójstwem na obecnych terenach Białorusi i Litwy

 3. Leszku ty na siłę starasz się być kontrowersyjny…. ale jakoś nie wychodzi. To że możesz pisać obecnie bez skrępowania takie głupoty i farmazony zawdzięczasz właśnie Wyklętym. To oni walczyli o pełną wolność… wolność od sowieckiej niewoli, wolność polityczną i wolność wyrażania myśli. Nawet tak idiotycznych jak twoje.

   • Od 17 września 1939 roku jak napadli na nas ruscy do dnia rozpoczęcia wycofywania się wojsk radzieckich czyli 9 kwietnia 1991 roku

 4. Teraz rząd rudego będzie zmieniał historię. Uczniowie już nie będą się uczyć i żołnierzach, wykletych, nie dowiedzą się o rzezi ukraińskiej na Polakach w Wołyniu, nie będzie bitwy pod Grunwaldem, zostanie okrojona wiedza o okupacji hitlerowskiej, uczniowie nie będą wiedzieć kto to Irena Szendlerowa, która narażając własne życie uratowała od śmierci tysiące żydowskich dzieci, coraz mniej będzie o bohaterach narodowych oraz wiele wiele innych zmian aby przestawić myślenie o historii następnym pokoleniom Polaków. To nam szykuje nowa lewacka władza z rudym na czele. To ta ich uśmiechnięta Polska. Dobrze już było…

  • Wszystko w naszych rękach(rodzicow)Polski na mapie swiata nie bylo ponad 100 lat a poldki duch w narodzie nie wyginął.Panstwo jest niewiele warte prawdziwa wartosc ma świadomy naród.A te komuchy i marksisci z nowacka na czele przeminą i zdechną a Polacy mam nadzieje wyjda obronna ręką z kolejnych klopotow

  • No i barierki przed sejmem zniknęły i znów wracają okresowo , i wrota antywłamaniowe zakładają … kogo się boją ? A mówił neo marszałek ze bedą usmiechnięte bużki ….

  • Drogi panie/pani „historyku”, zazdroszczę Panu (Pani?) daru przewidywania przyszłości. A co do przeszłości, to Panu/Pani też należą się korepetycje, bo Irena była Sendlerowa, a nie „Szendlerowa”, jak usiłuje Pan/Pani przekonywać. I totalnie słabe jest obsesyjne pisanie o „rudym” w sytuacji gdy sam Pan/Pani jest ziejącym jadem Anonimem, więc do pańskiego/pani koloru włosów (bądź ich braku) nie można się ustosunkować. Ale pisz Pan/Pani, skoro to Panu/Pani pomaga zmóc codzienne frustracje…

   • Jak widac malo kto jest tu tak sfrustrowany jak szanowny pan redaktor tego pożal się boże miejskiego portalu że az musial napisac do usera jakies bełkoty.Dam ci chlopie rade wylacz sekcje komentarzy i bedziesz pan mial latwiejsze zycie.taki Gregory przynajmniiej generuje ruch na stronie.Aha zapomnialem ze tu niezaleznie od wynikow kaska w wiekszosci za pseudoinformacje i tak wpadnie.

   • Widzę, że prawda boli Pana/Panią redaktor(a). Ale taką właśnie reformę edukacji szykuje nam obecna lewacko-liberalna władza z rudym na czele, którą tak Pan/Pani popiera. Było normalnie, to dostali się tacy do koryta i zamiast zająć się np. gospodarką to sieją chaos i bezprawie, a teraz chcą pozbawiać następne pokolenia wiedzy historycznej naszego narodu. To właśnie ta wasza uśmiechnięta Polska.

 5. Obawiam się, że to lewacka UE narzuca krajom członkowskim czego mają nauczać, a czego nie. Najbardziej przeraża mnie zmiana lektur . Do likwidacji jest ,,W pustyni i w puszczy” bo podobno ze względu na Kalego jest powieścią rasistowską !? A mają być wprowadzone lektury współczene gdzie często pozytywnymi bohaterami mają być pedały… o przepraszam geje. To to teraz takie postępowe.. nowoczesne…
  Quo vadis Polsko ?

  • Mnie najbardziej rozbroiły tzw. Dziady. Polska Chrystusem narodów i te inne pierdy.

 6. Brawa dla tyskich kibiców za baner o lewackiej Nowackiej , tak trzymać. Ta ministra to kolejne popychadło Tuska.

 7. Tyszanin… popychadło jak popychadło. Ale jeśli Czarnek szkołę ideologizował to co robi minister Nowacka. Niskiego poziomu jej kompetencji nie wypada nawet komentować. Licencjat robiony u taty w szkole, brak elementarnej wiedzy historycznej, polonistycznej, jakiejkolwiek nie daje jej mandatu do tak zaszczytnej funkcji. Niewiedza jest dla niej cnotą. Zaproponowane obecnie cięcia są wyrazem fobii, wykorzenienia i są świadectwem głupoty własnej. Został wyznaczony jeden kierunek: SKRETYNIENIE. Na baner ten ciężko więc sobie zapracowała w stosunkowo krótkim czasie.

  • Ona jest skrajna komunistka i marksistka.To sa niebezpieczni ludzie,to sa poprostu funkcjonariusze do wykonania zadania.Nienawidza Polski polskosci,jak mowila ta RUDA HIENA dla ktorego polskosc to nienormalnosc. (mam nadzieje ze papa smerf na zawal nie zejdzie)

  • Tacy ludzie niestety rządzą teraz naszym krajem . A najlepsze jest to, że mamy w chwili obecnej najliczniejszy rząd w UE i w historii Polski. Ministrów i wiceministrów jest teraz 120 !!! Na 248 posłów koalicji 13 grudnia połowa jest w rządzie !!! A druga połowa w komisjach śledczych hehe.
   Paradoks jakiego jeszcze Polska nie widziała.

 8. Nie zobaczycie na tych biegach lewaków z tzw. teczowej lewicy, nikogo z PO , od Holowni i Kosiniaka , oni nie uznają patriotyzmu Polaków z tamtego okresu.
  Jest to dla nich niewygodny temat .

 9. Tychy info. to też lewackie i cenzurowane jak za komuny ….To z naszych podatków funkcjonują ,
  treści tylko im wygodne i ich mocodawcom zamieszczają …

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.