Bezpłatna mammografia w Tychach

1
94

Od 1 listopada 2023 roku więcej Polek ma możliwość skorzystania z mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Przedział wiekowy pań uprawnionych do badania w programie został poszerzony o 10 lat. Najbliższe badanie w Tychach odbędzie się w poniedziałek 27 listopada w mobilnej pracowni mammograficznej przy markecie Auchan (Aleja Bielska 107).

W bezpłatnym badaniu w ramach programu NFZ mogą wziąć udział Panie od 45 do 74 roku życia, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:

  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte panie, u których wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD  z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Organizator prosi o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.


źródło: UM Tychy

1 KOMENTARZ

  1. Gratulacje, fantastyczna wiadomość! Znowu brak rzetelności w podawaniu informacji. Najbliższy termin, na który można zapisać się to styczeń 2024. Na dodatek w „artykule” podano zły numer telefonu….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj