Ogród balsamiczny – wykład i warsztaty dla seniorów

0
100
fot. Artur Pławski

Wykład o ziołach w literaturze i warsztaty literacko-artystyczne dla seniorek i seniorów odbędą się w piątek 24 listopada w godzinach 11:00-13:00. Wydarzenie organizowane w Starym Magistracie (pl. Wolności 1) jest bezpłatne, obowiązują zapisy 887 450 212 (także SMSem), n.sitko@muzeum.tychy.pl.

Czy w dziełach najbardziej znanego w dziejach dramatopisarza Williama Shakespeare’a odnajdziemy wersy odnoszące się do ziół i zielarstwa? A może odnajdziemy je na kartach zapisanych przez inne znakomite autorki i autorów? O tym opowie dr Edyta Nieduziak, adiunkt w Instytucie Pedagogiki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i certyfikowana arteterapeutka. Z kolei Anita Rojek i Agata Szymanek – artystki – oraz Marzena Paciej – studentka arteterapii – inspirując się tą opowieścią, zaproszą do wspólnego tworzenia bajek terapeutycznych.

W pierwszej części spotkania przybliżone zostaną kulturowe aspekty przedstawienia ziół w historii literatury, czyli przykłady pojawiające się w różnych utworach literackich oraz ich symbolika i znaczenie.

Część warsztatowa zachęci do tworzenia wspólnej opowieści – bajek terapeutycznych inspirowanych wykładem. Nie są wymagane literackie umiejętności ani doświadczenie w pisaniu – chodzi o miłe spędzenie czasu, tworząc wspólną opowieść.

„Ogród balsamiczny” to cykl interdyscyplinarnych spotkań wokół tematyki ziół dla seniorek i seniorów, łączący praktyczną wiedzę o ziołach, wiedzę kulturową oraz pracę kreatywną. Temat otwiera pole do integracji, poznania nowych informacji praktycznych o naturalnych sposobach leczenia, sprzyja dzieleniu się wiedzą, uważności na otaczający świat, ale umożliwia też pracę kreatywną, pobudzając wrażliwość estetyczną.


źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj