Ozdoby świąteczne – trendy, których nie chcesz przegapić!

0
104
Ozdoby świąteczne

Grudzień zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że sezon na ozdoby świąteczne już trwa. W wielu miejscach w przestrzeni publicznej, jak choćby sklepach czy instytucjach kultury, dekoracje świąteczne pojawiają się już na początku listopada. W domach zwykle uzupełniamy bombki choinkowe i inne elementy nieco później. Warto w tym procesie inspirować się najnowszymi trendami! W tym roku miłośnicy aranżacji okazjonalnych stawiają na połączenie ponadczasowej elegancji i fantazji, tworząc przytulną i magiczną atmosferę.

  1. Neutralna przytulność, czyli świąteczne ozdoby do każdego wnętrza
  2. Szkło, chrom i blask – Święta Bożego Narodzenia w klimacie glamour
  3. Ozdoby świąteczne inspirowane naturą

Ozdoby świąteczne mogą bardzo wiele zmienić we wnętrzach. To prosty sposób na ożywienie domu na święta i stylowe zakończenie roku. Planując wystrój wnętrz, nie ograniczaj się tylko do najprostszej formy, jaką stanowią ozdoby choinkowe. Udekoruj także stół, półki czy okna.

Neutralna przytulność, czyli świąteczne ozdoby do każdego wnętrza

Jeśli nie przepadasz za odważnymi, żywymi kolorami we wnętrzach, zdecydowanie mamy dla ciebie dobrą wiadomość. W tym roku, tworząc dekoracje bożonarodzeniowe, z czystym sumieniem możesz powitać kojące objęcie delikatnych, neutralnych kolorów. W 2023 roku spora część świątecznych dekoracji wykorzystuje uspokajające, kojące barwy w wielu odcieniach, jak choćby stonowane szarości, blade błękity i delikatne kremy.

W czym tkwi moc neutralnych barw? Takie subtelne odcienie tworzą elegancką i spokojną atmosferę. W sprzyjających okolicznościach mogą stać się również doskonałym tłem, pozwalającym innym elementom wystroju zabłysnąć. Koniecznie rozważ więc opcję udekorowania drzewka harmonijnymi, wyrafinowanymi i delikatnymi dekoracjami.

Szkło, chrom i blask – Święta Bożego Narodzenia w klimacie glamour

A teraz propozycja dla tych, którym bliższe jest Boże Narodzenie bijące swoim blaskiem… Taki efekt pozwolą ci osiągnąć bombki szklane oraz dekoracje z metalicznego tworzywa. Obie opcje doskonale uzupełniają się nawzajem, świetnie łączą z innymi materiałami i budują niepowtarzalną atmosferę.

Przezroczystość szkła świetnie komponuje się kontrastowo z ciężkością bardziej ozdobnych dekoracji, zwłaszcza gdy zdecydujesz się również na delikatne kształty, półprzezroczyste kolory i wyrafinowane tekstury. Z kolei chrom i mosiądz dodadzą całej aranżacji charakteru i mocy! Pamiętaj, że nie musisz ograniczać ich wyłącznie do drzewka. Ozdób również okna, a na stolikach umieść misy lub stroiki z odpowiednimi dekoracjami. Świetnie zaprezentują się jako centralny element stołu lub jako akcent na kominku czy parapecie. Łącz dekoracje w grupy – więcej oznacza: weselej.

Ozdoby świąteczne inspirowane naturą

Dekory inspirowane naturą nadal będą popularne w 2023 roku, ze szczególnym uwzględnieniem elementów leśnych. Pomyśl o szyszkach, rustykalnych drewnianych ozdobach i girlandach z gałązek i jagód. Stwórz za ich pomocą przytulną i zachęcającą atmosferę. Takie elementy nie tylko wnoszą do wnętrz odrobinę natury, ale także wprowadzają poczucie ciepła i komfortu podczas chłodnych zimowych miesięcy.

Możesz zresztą czerpać z całego bogactwa naturalnych elementów — począwszy od lnianych tekstyliów, przez żywe girlandy, aż po porozkładane we wnętrzu pomarańcze, żurawiny i szyszki. Sprawdzą się one w różnych rolach we wnętrzu, na drzewku świątecznym, ale także na klatce schodowej czy w ogrodzie. To szczególny sposób na świąteczny klimat, a jednocześnie pełną bliskość przyrody.