Superpuchar dla Adwokatów Śląsk

0
401

W hali przy al. Piłsudskiego rozegrano mecz o Superpuchar Tyskiej Ligi Futsalu. Po spotkaniu, które trzymało w napięciu do ostatnich sekund zdobywcy Pucharu Ligi Adwokaci Śląsk 5:4 pokonali mistrza TLF La Zabawę, strzelając decydującą bramkę na 41 sekund przed końcową syreną.

Już w 30 sekundzie La Zabawa mogła objąć prowadzenie, ale Bartek Rutkowski przestrzelił rzut karny. Można powiedzieć, że ta sytuacja była kluczowa w tym starciu, bowiem przez całe 40 minut to mistrzowie TLF musieli gonić wynik. Worek z bramkami w 5 minucie otworzył Łukasz Kuś. Chwilę później (9 minuta) na 2:0 podwyższył Grzegorz Lechowicz i zanosiło się na niespodziankę. La Zabawa jeszcze przed przerwą zdobyła kontaktowego gola. Mateusz Żytka główką dobił uderzenie Bartka Sitko. Do przerwy Adwokaci prowadzili 2:1.

To co najlepsze obie ekipy zostawiły na drugie 20 minut. W 22 minucie Daniel Gurbisz z rzutu karnego pokonał Dawida Bilskiego i było 2:2. W 27 i 31 minucie dał o sobie znać  Michał Michalak, który dwukrotnie pokonał Marcina Sitko i Adwokaci ponownie wyszli na 2-bramkowe prowadzenie. Na uwagę szczególnie zasługuje to drugie trafienie, które było ozdobą niedzielnego spotkania, a La Zabawa 15 sekund później zdobyła trzeciego gola. Po po kolejnej minucie ponownie mistrzowie doprowadzili do wyrównania. Autorem obu trafień dla mistrzów TLF był Bartek Rutkowski.

Po 33 minutach notowaliśmy zatem remis 4:4. Do dogrywki jednak nie doszło bowiem w decydującej akcji meczu Dawid Bilski przytomnie wyrzucając piłkę do Macieja Kocztorza wyprowadził kontrę. Następnie Kocztorz bez namysłu dograł do Michała Różyckiego, a kapitan Adwokatów zadał decydujący cios, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi La Zabawy. Do końca meczu zostało 41 sekund… La Zabawa wycofała jeszcze bramkarza, ale Adwokaci nie popełnili już błędu i dowieźli zwycięstwo do końca, sięgając po Superpuchar TLF.

La Zabawa – Adwokaci Śląsk 4:5 (1:2). Bramki: 15’ Żytka, 22′ Gurbisz, 31′ i 33′ Rutkowski  oraz  5′ Kuś, 9′ Lechowicz, 27′ i 31′ Michalak, 40′ Różycki.