Dlaczego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie na laptopa?

0
122
Praca poza biurem

Jak pokazują statystyki, 1 na 2 uszkodzenia laptopów powstaje w wyniku zalania lub upuszczenia. Dlaczego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie na urządzenia? Sprawdź ochronę nie tylko przed zepsuciem sprzętu, ale także w przypadku kradzieży laptopa.

Wygaśnięcie gwarancji producenta

Po upływie gwarancji producenta, która zwykle kończy się 2 lata po zakupie laptopa, zdecydowanie warto wykupić przedłużoną gwarancję. Dla posiadacza sprzętu wysokiej klasy będzie to dodatkowa ochrona, która okaże się bezcenna na przykład przy pęknięciu ekranu lub awarii laptopa. Tak więc po wygaśnięciu gwarancji producenta nie musisz pożegnać się z bezpłatnym serwisem i wymianą. Wystarczy zadbać o wykupienie dodatkowego, ochronnego pakietu.

Wariant pełny ubezpieczenia

Dodatkowa ochrona sprzętu może objąć laptop, smartfon czy tablet o wartości powyżej 100 złotych. Po wykupieniu pełnego pakietu, przedłużona gwarancja zapewni 3 lata dłuższą ochronę od momentu wygaśnięcia gwarancji producenta. Oznacza to, że stale będziesz posiadał umowę ubezpieczenia przez 5 lat od daty zakupu laptopa czy też komputera stacjonarnego. Wykupując wariant pełny ubezpieczenia możesz liczyć na naprawę sprzętu elektronicznego bez ukrytych kosztów i limitu zgłaszanych szkód.

Pakiet pełny umożliwia serwis awarii sprzętu nawet po 7 latach od momentu zakupu. W razie przypadkowego uszkodzenia sprzętu, np. w wyniku zalania, upadku lub zniszczenia przez dziecko, masz gwarancję bezpłatnej naprawy. Do pakietu wchodzi także wymiana sprzętu na nowy, jeśli naprawa okaże się niemożliwa lub nieopłacalna. Pełne ubezpieczenie sprzętu obejmuje także otrzymanie nowego komputera w razie kradzieży z włamaniem lub rabunku.

Wariant podstawowy na ubezpieczony sprzęt

Przedłużona gwarancja na komputer osobisty lub stacjonarny nie musi Cię wiele kosztować. Wystarczy wybrać wariant podstawowy ubezpieczenia sprzętu elektronicznego. Nie obejmuje on tylko naprawy laptopa w razie nieumyślnego uszkodzenia sprzętu ani wymiany sprzętu w wypadku kradzieży. Za to w dokumencie ubezpieczenia sprzętu znajdziesz za to zapis o wymianie sprzętu na nowy, gdy niemożliwa okaże się jego naprawa. Do serwisu sprzętu dojdzie w Twoim mieszkaniu, lub po zabraniu komputera do serwisu (o ile nie przekroczy on wagi 10 kg).

Laptopy można w ten sposób ubezpieczyć nawet na dodatkowe 3 lata dodane do gwarancji producenta. Daje Ci to okres 5 lat nieprzerwanej gwarancji, w trakcie którego możesz korzystać ze swojego laptopa bez przerwy. W przypadku decyzji o wymianie sprzętu na nowy, klient będzie mógł wybrać dowolny sprzęt tego samego rodzaju do ceny jaką zapłacił za ubezpieczony sprzęt.

Ile kosztuje przedłużona gwarancja?

W ramach przedłużonej gwarancji możesz otrzymać pełną odpowiedzialność ubezpieczyciela za swój sprzęt. Cena za przedłużone ubezpieczenie zależy od ceny sprzętu, wariantu ochrony i okresu jej trwania. Koszt ubezpieczenia podzielony jest na niskie raty, już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Można je nabyć w wariancie podstawowym w dniu zakupu sprzętu lub w ciągu 24 miesięcy od jego zakupu (firmy w ciągu 12 miesięcy od kupna urządzenia). Wariant pełny ubezpieczenia można nabyć tylko w dniu zakupu laptopa lub komputera stacjonarnego. W przypadku oddania lub sprzedaży sprzętu, jego polisa przechodzi na nowego właściciela.

Jak zapłacić za dodatkową ochronę?

Przy zakupie ubezpieczenia możesz wybrać płatność jednorazową lub ratalną. Za ubezpieczenie na raty zapłacisz w 10 częściach. Pierwszą część opłacisz od razu podczas zakupu, a kolejne wpłacasz co miesiąc na konto, które znajdziesz w swojej polisie. Jeśli komputer również kupujesz na raty, doliczymy do nich automatycznie kwotę ubezpieczenia. Ciekawą opcją dla zapominalskich jest comiesięczna automatyczna płatność kartą. Dzięki temu co miesiąc pobierana jest kwota polisy z Twojego konta, bez konieczności zapamiętania terminów płatności. To całkowicie bezpieczny sposób płatności, z którego możesz w każdej chwili zrezygnować. Aby skorzystać z tej metody płatności, dodaj swoją kartę Visa lub Mastercard podczas zakupu ubezpieczenia.

Poza zakresem dodatkowej ochrony

Dodatkowe ubezpieczenie laptopa lub komputera stacjonarnego to bardzo szeroki zakres ochrony, część szkód się jednak nie wpisuje w polisę. Dodatkowa ochrona sprzętu nie pokrywa kosztów wymiany elementów podlegających zużyciu, np. baterii, akumulatorów, filtrów czy uszczelek. W przypadku wymiany sprzętu, nie ma co na nią liczyć, gdy laptop działa prawidłowo, a szkody są jedynie kosmetyczne. Przedłużona gwarancja nie obejmuje szkód powstałych w wyniku rażącego niedbalstwa (wyłączenie nie dotyczy wariantu pełnego) lub umyślnego uszkodzenia. Jeśli używaliśmy laptopa niezgodnie z instrukcją obsługi i jego przeznaczeniem, nie obejmą go warunki gwarancji.

Korzyści z przedłużonej gwarancji

Postaw na prawidłowe działanie sprzętu bez przerw na serwis, wykupując dodatkową ochronę sprzętu elektronicznego. W przypadku awarii nie będziesz musiał przerywać korzystania z laptopa. Jest on również chroniony, jeśli dojdzie do jego uszkodzenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Zdecydowanie warto wykupić dodatkową ochronę, by cieszyć się z komputera na długo po zakupie.