Jak ważne są witaminy w naszym organizmie

0
61

Praktycy zarówno medycyny tradycyjnej, jak i alternatywnej zgadzają się, że prawidłowe krążenie krwi jest kluczowym czynnikiem zdrowia i dobrego samopoczucia. Istnieje wiele różnych sposobów na poprawę przepływu krwi, w tym dieta i styl życia.

Możesz przyjmować określone witaminy i suplementy, które wspomagają zdrowy przepływ krwi w całym ciele lub w określonych obszarach.

Witaminy i suplementy zwiększające przepływ krwi

Wiele osób cierpi z powodu słabego krążenia. Jeśli często doświadczasz zimnych dłoni lub stóp, możesz być jedną z nich. Jest to nie tylko nieprzyjemne, ale może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie. Na przykład twoje funkcje poznawcze mogą się pogorszyć, jeśli twój mózg jest niedostatecznie ukrwiony. Zmniejszony przepływ krwi może też prowadzić do zaburzeń erekcji. Zobacz najczęstsze błędy żywieniowe https://esomed.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe/

Witamina E

Możesz łatwo włączyć tę witaminę do swojej diety, przygotowując potrawy z użyciem olejów, takich jak olej z kiełków pszenicy, olej z orzechów laskowych, olej słonecznikowy i inne oleje z orzechów. Możesz też kupić olej z witaminą E w większości sklepów z naturalną żywnością, a nawet w wielu sklepach spożywczych.

Witaminy z grupy B

Suplementy z witaminami B znajdziesz w większości sklepów spożywczych i drogerii z witaminami. Zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak i jarmuż, są doskonałym źródłem tych witamin.

Żelazo. Ten minerał jest dostępny w formie suplementów, co ułatwia przyjmowanie jego odpowiedniej ilości. Żelazo można dostarczyć także poprzez dietę, jedząc dużo czerwonego mięsa i zielonych warzyw liściastych. Ze względu na ryzyko dla układu krążenia związane z czerwonym mięsem, lekarz może zalecić Ci wybór suplementów i zielonych warzyw liściastych zamiast zwiększania spożycia czerwonego mięsa.

Zioła, które poprawiają krążenie krwi

Wiele suplementów witaminowych zawiera zioła, które według zwolenników zdrowia naturalnego poprawiają krążenie w całym organizmie. Oto kilka najpopularniejszych z nich: bakopa (Bacopa monnieri), czarny pieprz (Piper nigrum), pieprz kajeński (Capsicum annuum), ciecierzyca (Stellaria media), imbir (Zingiber officinale), głóg (Crataegus), miłorząb japoński (Ginkgo biloba), tymianek (Thymus vulgaris), kurkuma (Curcuma longa).

Naturalna poprawa krążenia

Oprócz przyjmowania witamin i suplementów zwiększających przepływ krwi, możesz poprawić krążenie w organizmie, prowadząc zdrowy tryb życia. Ćwiczenia jest to jedna z najlepszych metod zwiększania przepływu krwi. Ponieważ serce znajduje się w centrum przepływu krwi w organizmie, ważne jest, aby mieć zdrowe serce, jeśli chcesz uzyskać optymalne krążenie w całym ciele. Więcej ciekawych informacji na esomed.pl

Dodaj swój komentarz!

avatar