Od wtorku remonty na Mikołowskiej

36
2127

Od wtorku, 4 października, rusza remont nawierzchni wybranych odcinków ulicy Mikołowskiej. Prace będą prowadzone etapami na odcinku od ul. Burschego w kierunku granicy miasta z Mikołowem.

Na wybranych fragmentach drogi stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, a następnie na tak przygotowanym podłożu układana będzie nowa asfaltowa nakładka. Łącznie wyremontowanych zostanie blisko 20 000 m2 drogi.

– W ramach prac przy budowie systemu ITS, skrzyżowania na ul. Mikołowskiej zostały przebudowane – mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Teraz naprawiana będzie nawierzchnia drogi pomiędzy skrzyżowaniami.

Ulica Mikołowska przejdzie remont na wybranych fragmentach na odcinku od ul. Burschego w kierunku granicy miasta z Mikołowem, przy czym, jak dodaje Maciej Datta, kierownik działu technicznego MZUiM, największego nasilenia prac należy spodziewać się z chwilą, gdy roboty będą prowadzone od wysokości wiaduktu w stronę ul. Wierzbowej.

By zminimalizować utrudnienia prace podzielono na etapy. Na remontowanych odcinkach ruch będzie odbywał się przy zawężeniu jezdni – momentami nawet do jednego pasa. Wówczas wprowadzone zostanie ręczne sterowanie ruchem. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków.

Remont potrwa do listopada, a jego koszt to blisko 2 mln. zł.

Źródło: MZUiM

niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)
niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)

Oczywiście nie dało się tego zrobić przy jednej robocie. Kuriozum. Ręczne wahadłowe sterowanie ruchem na drodze krajowej. Kto pracuje w tym urzędzie? Debi*e…. Z tego miasta to trzeba uciekać jak najdalej. Światła „inteligętne” inaczej (zobaczcie w nocy, jak czeka się parę minut np. na Wyszyńskiego), nie da się ich wyłączyć na noc? Serio? Zero ruchu a JEDNO JEDYNE auto stoi na czerwonym… A na koniec będzie na Mikołowskiej trzeci remont, jak już skończą wszystko inne, bo przecież nie przy jednej robocie 🙂 – tym razem wiadukty, na które jest dofinansowanie. Powodzenia!!!!!!!! A północnej obwodnicy jak nie było, tak nie ma… Czytaj więcej »

janek
janek

masz racje ja wyprowadziłem sie do KOBIÓRA
I PODATEK płace mniejszy na dom .
niż na mieszkanie w bloku

adi
adi

I co z tego. Ale za to więcej płacisz za wodę i śmieci i jeśli by do dodać, jesteś do tyłu…

janek
janek

mylisz się
płacę mniej bo na blokach nie segregują śmieci

Gregory
Gregory

Lepiej zmienić władze miasta niż miejsce zamieszkania. Jakby nie patrzeć to Tychy są bardzo ładnym miastem i tyszanie chcą tu mieszkać. Ale niestety radnych i prezydenta mamy takich jakich mamy.

janek
janek

życzę powodzenia

adi
adi

Tak, najlepiej powiedzieć – zmienić władze miasta. Wybiorą pisiorów, to podwyższą stawki na wszystko, część przeznaczą dla siebie na premie, za resztę kupią coś bez sensu jak te respiratory, a na dodatek zrobią z tyszan pośmiewisko. I tak to się skończy….

Gregory
Gregory

Bredzisz jak zwykle A niby kto w Tychach podnosi o kilkadziesiąt procent stawki na wywóz śmieci? Krasnoludki? .Akurat to te niedobre pisiory obniżają podatki, a partia Donalda te podatki podwyższa o czym przekonali nas zarządzając Polską przez 8 lat. A w Tychach to Dziuba ze swoją świtą robią z tyszan pośmiewisko. Parkingów w mieście brakuje a oni budują za grube miliony świecące pustkami park&ride. Tyszanie od lat czekają na basen odkryty a oni budują za grube miliony aquapark który nie dość że jest drogi i nawet w połowie nie jest wypełniony to jeszcze jest nierentowny i to my tyszanie musimy… Czytaj więcej »

janek
janek

MASZ W 100 % RACJE

niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)
niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)

Niestety ale przez te wszystkie lata nie było ŻADNEGO alternatywnego kandydata i tylko dlatego obecna władza trwa tak długo. PIS (lokalnie oraz krajowo) to żadna alternatywa co dobrze widać po 7 latach ich rządów – namnożenie pozornej administracji, tworzenie fikcyjnych ministrów od niczego, sorry ale podziękuję…. wystarczy nam obecnych problemów i darmozjadów…

niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)
niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)

Nie zgodzę się, od urodzenia mieszkam w tym mieście i jednak tyszanie nie chcą tu mieszkać. Szczęśliwcy wynieśli się już dano i jeżdżą do „swojego” miasta na tablicach SBL, SPS i SMI… Tu nie chodzi o władzę samą w sobie, a o koncepcję miast(a) i generalny trend „niby eko” bo jak to nazwać? Wszędzie generatory korków i smogu (światła i to takie z „najgorszego sortu”). Abstrakcyjne podejście „jeździj komunikacją albo rowerem”. Zupełnie nie licuje z rzeczywistością. Jak powiedzieć rodzicowi, którego dziecko dostało się do przedszkola na drugim końcu miasta (bo do tego najbliższego się nie dostało pomimo dodatkowych punktów w… Czytaj więcej »

janek
janek

dobrze piszesz

Gregory
Gregory

Tyszanie nie chcą mieszkać w Tychach ? Pierwszy słyszę.. Tym którym się tu nie podoba lub się wyprowadzili jest naprawdę znikomy procent . Ponad 90% tyszan jest zadowolonych że mieszka akurat w Tychach i nie ma zamiaru się stąd wyprowadzać. A jak się komuś Tychy nie podobają to niech się wyprowadzi, droga wolna.

janek
janek

W KOBIÓRZE na jednej ulicy razem ze mną jest nas 9 z Tychów
i wszyscy szczęśliwi że się wynieśli

Gregory
Gregory

W Tychach na jednej ulicy razem ze mną mieszka ponad 1000 osób i wszyscy szczęśliwi że mieszkają w Tychach.

niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)
niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)

Widzę, że jednak argumenty nie przemawiają… Ale to typowa cecha dużej części społeczeństwa w tym kraju. Iść w zaparte i kolorować rzeczywistość lub wierzyć w rzeczy, których się nie sprawdziło, a tylko zasłyszało „od kolegi matki swojego syna babci ciotecznej”. To miasto jest na swój sposób ładne ale za razem jest beznadziejne. I zmiana „złej” władzy na władzę „taką samą, tylko mówiącą to, co ludzie chcą usłyszeć” jak kolega @Gregory by chciał nic nie zmieni poza tym że nowi będą napychać sobie kieszenie i przez następne lata się nic nie zmieni. Trzeba być mocno zamkniętym i ograniczonym, żeby nie widzieć… Czytaj więcej »

Gregory
Gregory

Przede wszystkim należy rozróżnić dwie rzeczy. Tychy jako miejsce do zamieszkania oraz zarządzanie miastem. Piszesz że ,,w tym mieście nie ma już nic co by przemawiało za mieszkaniem tutaj…” To ja się pytam po co tutaj mieszkasz? Pytasz mnie co tu jest lepszego niż w innych miastach. Już Ci odpowiadam. Przede wszystkim to miasto zielone. Jesteśmy otoczeni lasami, w mieście jest mnóstwo parków ( jesteśmy w czołówce ilości parków w Polsce), w pobliżu każdego osiedla jest jakiś teren zielony gdzie można iść chociażby na spacer czy odpocząć na ławeczce. Mamy sporą możliwość wyboru wycieczek rowerowych . Jest sporo tras w… Czytaj więcej »

niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)
niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)

Jasne :). Czyli nie wymieniłeś nic czego nie ma gdzie indziej…. Oczekiwanie centrów handlowych i multikin w małych miejscowościach albo wsiach jest jak najbardziej na miejscu :D. Bezrobocie? Celowo nie pytałem o bezrobocie, a o miejsca pracy dla specjalistów, których tu po prostu nie ma. Jasne że ludzie, którzy szczęśliwie się stąd wyprowadzili przyjeżdżają do sklepów lub lekarzy. To tak jakby powiedzieć dlaczego Tyszanie jeżdżą do Katowic na operacje kardiologiczne? Albo do Ikei? Przecież mają sklepy z meblami i wyposażeniem domu na miejscu…. Śmieszne wywody. Jestem marudą? Oczywiście, marudzę na głupotę ludzką i oderwanie od rzeczywistości, nie tylko władzy lokalnej… Czytaj więcej »

Gregory
Gregory

Czy Ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? Więc napiszę Ci jeszcze jeszcze raz . Obecna władza jest głucha na potrzeby mieszkańców. A tyska opozycja miała w swoim programie przed wyborami wybudowanie basenu otwartego na który tyszanie czekają lata świetlne. Tyska opozycja ma w programie zapewnienie opieki medycznej w nagłych przypadkach dla dzieci w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach aby rodzice nie musieli jeżdzić ze swoimi pociechami do Ligoty gdzie spędzają pół dnia a nierzadko i cały dzień. To są w tej chwili dwie największe potrzeby mieszkańców Tychów. I chociażby dla tych dwóch rzeczy warto zmienić władzę w Tychach. A Dziuba ma na… Czytaj więcej »

janek
janek

Na całe szczęście już nie mieszkam w Tychach
W mieście rosnących wieżowców

niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)
niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)

Boże, to pytanie to bardziej do ciebie… Po co niepotrzebna inwestycja pochłaniająca budżet miasta w sposób stały… nic to nie zmieni dla mieszkańców. Super, tak jakby basen otwarty był najważniejszym problemem. Sorry Panie Gregory ale oficjalnie uznaję cię za trola tej „opozycji”, o której piszesz. Gdzie ten program ponownie pytam. Jak nazywa się ta opozycja?
Szpital miejski działa przypominam….i tak w nagłych przypadkach da się tam iść po pomoc z dzieckiem (mam dzieci, wiem, byłem z dwoma sztukami osobiście, nawet na oddziale! A Ty masz dzieci? Byłeś/aś?).
Basen faktycznie najważniejszy!
Gdzie ten program?!?!?!?!

Gregory
Gregory

Basen dla ciebie nieważny. Fajnie. Niech tyszanie w upalne dni dalej jeżdżą po śląsku szukać miejsca gdzie się schłodzić. Opieka medyczna dla dzieci w szpitalu miejskim? Co ty nazywasz opieką? Przepisanie antybiotyku? Żarty sobie robisz? Popytaj rodziców dzieci którzy potrzebowali chirurga lub ortopedy. Ale przecież to nieważne. Dla najważniejsze jest żeby nie było korków w mieście. Program opozycji? Jesteś naprawdę taki tępy czy tylko takiego udajesz? Przecież od kilku postów ci pisze że opozycja ma w programie budowę basenu otwartego czy nagła opiekę dla dzieci w Tychach żeby rodzice nie musieli jeździć do Ligoty. Ponadto chcą np. wprowadzić Kartę tyszanina… Czytaj więcej »

niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)
niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)

Tępy to może być nóż. Wypraszam sobie. Trollu :D, link do tego Twojego programu, o który proszę od kliku postów gdzie jest? 1. Oczywiście że się z Tychów wyprowadzę. 2. Mnie z Dziubą proszę nie łączyć. Nie agituje za nim tak jak Ty za tą tajemniczą opozycją. P.S. Tak, basen nie jest ważny, Są Papry? Zapraszam. Myślę, że są inne palące problemy. Nie są tak medialne oczywiście i nie da się przeciąć wstęgi przy dziennikarzach i narobić szumu medialnego… Tak, opieka w szpitalu miejskim przekracza znacząco to co napisałeś. Wiem z autopsji, nie jak ty z programu tajemniczej opozycji. Dzieci… Czytaj więcej »

Gregory
Gregory

Po co basen jak są Papry hehe.. Życzę miłej kąpieli w sinicach. Przytoczyłem Ci kilka punktów z programu opozycji (PiS czy Tychy Moją Małą Ojczyzną) a ty dalej swoje. Ty naprawdę jesteś tępy. Jak ktoś jest inteligentny to sam sobie znajdzie w necie ich program lub się przejdzie na spotkanie z radnym i wszystkiego się dowie u źródła. Dwa proste pytania i tylko na takie odpowiedzi cie stać . Narzekasz i narzekasz to dlaczego do tej pory nie wyprowadziłeś się z Tychów ? Co ma wspólnego pobyt na oddziale w szpitalu z nagłym wypadkiem gdzie jest potrzebna natychmiastowa pomoc chirurgiczna… Czytaj więcej »

niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)
niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)

Ale ja pytam konkretnie Ciebie. A ty nie potrafisz na proste pytanie odpowiedzieć. Oczywiście że sobie znalazłem dużo wcześniej. Chciałem tylko żebyś nazwał rzeczy po imieniu (PiS i TMMO).
Z ciekawości poświęciłem mój cenny czas i przeczytałem sporo Twoich komentarzy pod innymi tematami. Zawsze to samo, jak zdarta płyta…
Myślę, że nie ma czego komentować.
Płacą Ci za to tak jak ruskim farmom trolli? Z ciekawości pytam, nie obraź się :).

Nie chciałbym Ci przerywać wywodów politycznych i agitacji / kampanii przedwyborczej. Temat wstępnie dotyczył chyba remontu na mikołowskiej(?).

P.S.
TAK Sinice!!! To jest właśnie palący problem a nie jakiś gówniany basen :).

Gregory
Gregory

Dopóki Dziuba będzie rządził Tychami dopóty będą sinice. A gdzie reszta tych ,,palących problemòw”? Dlaczego do tej pory nie wyprowadziłeś się z Tychów? Gdzie ma się udać rodzic gdy np. jego dziecko złamie nogę w sobotę ? Widzę że bardzo sprytnie unikasz odpowiedzi na te pytania.

niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)
niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)

Po lekturze pozostałych Twoich komentarzy w innych artykułach, stwierdzam, że z koniem kopać się nie warto. Tyle w temacie. Dobrze, że chociaż nazwałeś sprawy po imieniu poprzednio… PiS – tym państwu już podziękujemy „in general”. Pokazali już co potrafią (i czego nie potrafią). TMMO? Poczytam życiorysy, sprawdzę – OBIECUJĘ! P.S. Zwalanie sinic na Dziubę :D, dobre :D. Wszytko zwal na Dziubę, ja wszytko zwalę na PiS (w skali lokalnej i państwowej, bo to w końcu oni piszą ustawy i rozporządzenia, do których się mają stosować samorządy – nie tylko Dziuba). Zabawne jest to, że rzucasz na lewa i prawa nazwiskami,… Czytaj więcej »

Gregory
Gregory

Pytam po raz kolejny. Dlaczego jeszcze nie wyprowadziłeś sie z Tychów? Dokąd ma udać się rodzic z dzieckiem które w sobotę złamie nogę? Na tak proste pytania inteligentny czlowiek już dawno by odpowiedział, ale najwidoczniej to Ty jesteś trolem któremu brakuje argumentów. A jak brakuje argumentów to zmienia się temat i zaczyna atakować oraz obrażać innych. Typowy zwolennik partii Donalda . Żenada. Doczekam się w końcu odpowiedzi?
P.S. Przytocz zdanie w którym za zakwit sinic obwiniam Dziubę.

niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)
niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)

„Dopóki Dziuba będzie rządził Tychami dopóty będą sinice”

bez komentarza….

Gregory
Gregory

Jakoś nie mogę dopatrzyć się w tym zdaniu winy Dziuby za sinice. Piszesz że sinice to według Ciebie ,,palący problem” więc Ci odpisałem w wielkim skrócie że Dziuba przestał już się zajmować sinicami. Coś tam kiedyś udawał że próbuje z nimi walczyć, zamontował jakieś fontanny, wrzucił do jeziora trochę chemii i się poddał. Powiedział że sinice będą i nic się z nimi nie da zrobić. A Ty manipujesz i przekręcasz moje zdanie zarzucając mi ,,…zwalanie sinic na Dziubę…”. Dalej nie odpowiedziałeś jakie to są te ,,palące problemy” w Tychach . To są jakieś? Czy tylko piszesz żeby coś pisać?

Krzyś
Krzyś

Panowie Polska to piękny kraj nie dajmy się podzielić tym bandziorom z wiejskiej, bo o to im chodzi czytam i komentarze i chwytam się za głowę przykre

Gregory
Gregory

Krzyś chylę czoła. To najmądrzejszy wpis w całej tej dyskusji .

janek
janek

Nie przesadzajcie nie można siedzieć cicho ,
za chwilę jak was ktoś opluje to będziecie mówili że deszcz leje

janek
janek

Nie przesadzajcie nie można siedzieć cicho ,
za chwilę jak was ktoś opluje to będziecie mówili że deszcz leje

Gregory
Gregory

Chodzi o to żeby mówić o nieprawidłowościach, ale z kulturą bez ubliżania innym tak jak to robią niektórzy na tym portalu .

niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)
niestety mieszkaniec tychów (celowo z małej)

hipokryzja…. nie będę cytował