Honory dla „Zbynka”. W niedzielę Zbigniew Modrzik kończy futsalową karierę

0
205

W tyskim futsalu zamyka się pewien rozdział. Zbigniew Modrzik, wieloletni bramkarz kilku tyskich zespołów, a ostatnio GKS Futsal Tychy, oficjalnie kończy karierę. Popularny Zbynek pożegna się z kibicami przed najbliższym ligowym spotkaniem GKS Futsal z FC Silesia BOX Siemianowice, 25.09. Początek spotkania – godz. 18.

Zbigniew Modrzik to człowiek – instytucja w tyskim futsalu. Przez kilka dekad bronił tyskiej bramki, a zaczynał od piłki ręcznej w Górniku MK Katowice. Potem trafił do futsalu – występował od drużyn amatorskich po ekstraklasę, grając m.in. w Interze Tychy, a następnie w Skale Inter Tychy, Skale Gralco Tychy, Inpulsie Alpol Siemianowice, GKS Jachym Tychy, Rodakowskim Tychy. Jego dorobek jest imponujący: 299 meczów w ekstraklasie, 158 meczów w 1. Futsal Lidze, 401 występów w barwach GKS Futsal Tychy, 55 spotkań w ramach Pucharu Polski, 2 mecze w reprezentacji Polski.

Przed kilku laty, w obszernym wywiadzie jakiego nam udzielił, tak mówił o swojej grze.

– W bramce „postawili” mnie moi dwaj starsi bracia, Marek i Grzegorz. Kiedy szliśmy pograć, mówili: „Młody do bramki”. I tak zostało – od ponad 30 lat to jest moje małe królestwo. To cały czas jest ta sama bramka, ma dwa na trzy metry i ten wymiar bramkarz musi po prostu wyczuć, do centymetra, milimetrów. Najlepiej się czuję, kiedy nie muszę się odwracać do niej przodem i wyjmować piłki.

Zbynek pozostaje w klubie, zresztą od dłuższego czasu służy radą i pomocą swoim kolegom, m.in. zasiadając w zarządzie GKS Futsal Tychy.

Dodaj swój komentarz!

avatar