Startuje rekordowa Tyska liga Futsalu

0
135

W sobotę, 24.09 rusza 13. edycja Tyskiej Ligi Futsalu. To rozgrywki drużyn amatorskich, które walczyć będą o miano najlepszego halowego zespołu w Tychach.

– Sezon 2022/2023 będzie wyjątkowy przede wszystkim z powodu rekordowej liczby drużyn, które zgłosiły się do rozgrywek – stwierdził Mariusz Niemczewski, jeden z pomysłodawców TLF. – Jeszcze nigdy w 13-letniej historii ligi nie zagrało aż 19 zespołów. Cieszy nas fakt, że do TLF zgłaszają się zespoły spoza Tychów. Do drużyny Adwokatów Śląsk i Bieruńskich Grajków dołączyli FC Lekarze Silesia czy zespół złożony z zawodników z Katowic i okolic. Ciekawostką jest również fakt, że w letniej przerwie do rozgrywek zgłosiły się aż 4 nowe ekipy.

Zespoły będą podzielone na dwie ligi. W 1. lidze zagra 10 drużyn, a w 2. lidze – 9 drużyn. Na wyższym szczeblu rozgrywkowym zespoły zagrają o mistrzostwo TLF. Faworytem niezmiennie pozostaje La Zabawa, jednak po wzmocnieniach jakich dokonali ich najpoważniejsi konkurenci czyli FC Dallas czy The Naturat, walka o złoto zapowiada się zdecydowanie ciekawiej niż przez dwa ostatnie lata, kiedy to La Zabawa całkowicie zdominowała rozgrywki. Na uwagę szczególnie zasługuje kadra FC Dallas, w skład której weszli m.in. Bartosz Kokot czy Sebastian Jastrzębski czyli zawodnicy pierwszoligowego GKS Futsal Tychy. Przypomnijmy, że w „Dallasach” czołowymi postaciami są bracia Piotr i Paweł Pytel. Pierwszy z nich nadal gra w GKS Futsal Tychy, a drugi ma za sobą ekstraklasową przeszłość.

Zagrają także nestorzy tyskich parkietów – Michał Słonina i Zbigniew Modrzik, których sympatykom futsalu nie trzeba przedstawiać. Obu tych zawodników w sezonie 2022/2023 zobaczymy w barwach La Zabawy. „Dream Team” dwukrotnych mistrzów TLF uzupełnia jeszcze Bartek Sitko – na co dzień zawodnik ekstraklasowego Celareks’u Chorzów.

Łatwo nie będzie beniaminkom – Bieruńskim Grajkom i Antraksowi. Przed rokiem spod „topora” uciekli FROM UA ratując się przed spadkiem w ostatniej kolejce. Zespół złożony z zawodników z Ukrainy również czeka ogromne wyzwanie jakim będzie utrzymanie się w lidze.

13. edycję TLF zainauguruje turniej barażowy bowiem w 1. lidze jest jedno wolne miejsce które mają szanse uzupełnić Piłkarscy Emeryci, Luz Blues Team, Tyskie Dzbany lub Football Club Brothers. W sobotę przed południem poznamy zwycięzcę barażu, który uzupełni stawkę w 1. lidze.

Z kolei 2. liga zdecydowanie będzie trudniejsza, ale i zarazem ciekawsza dla wszystkich drużyn, a to za sprawą powiększenia składu drużyn  na tym szczeblu. W poprzednim sezonie w 2 lidze grało zaledwie 6 ekip, teraz – 9. Faworytów w walce do awansu należy upatrywać w Jesionach oraz wśród drużyn, które przegrają baraże: Tyskie Dzbany, Piłkarscy Emeryci czy Luz Blues Team. Poważnych wzmocnień dokonał ‘A’msterdam Duet Team, który może być czarnym koniem rozgrywek. Jak zawsze największą niewiadomą będą beniaminkowie – FC Lekarze Silesia czy Unknown Team.

Mecze Tyskiej Ligi Futsalu obywają się wyłącznie w weekendy na hali sportowej MOSiR  przy al. Piłsudskiego 20, a wstęp na nie jest całkowicie bezpłatny.

Na grafikach – terminarz gier na najbliższy weekend tj. 24-25.09.2022

 

Dodaj swój komentarz!

avatar