Miesiąc przed festiwalem „Śląska Jesień Gitarowa”

0
129

Już tylko nieco ponad cztery tygodnie pozostały do osiemnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu „Śląska Jesień Gitarowa”, który wraca po czterech latach (w roku 2020 impreza nie odbyła się z powodu pandemii) i cieszy miłośników gitary klasycznej i nie tylko ich. Gwiazdami tegorocznego festiwalu będą m.in. hiszpański wirtuoz Adam del Monte, znany tyskiej publiczności Jeremy Jouve z Francji, Japończyk Koki Fujimoto, Evangelina Mascardi (Argentyna), brazylijski muzyk i kompozytor Yamandu Costa, Hiszpan Enrike Solinis wraz z Euskal Barrokensemble oraz plejada najlepszych polskich gitarzystów.

Festiwal i towarzyszący mu konkurs gitarowy trwał będzie od 23 do 30 października, a koncerty odbywać się będą w tyskiej Mediatece, ale także w katowickiej siedzibie NOSPR, sali Filharmonii Śląskiej, studiu koncertowym Radia Katowice, w Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Teatrze Małym, gdzie 25.10 na jednym koncercie wystąpią muzycy z partnerskiego miasta Oberhausen w Niemczech oraz Ireneusz Krosny.

Wstęp na niektóre z festiwalowych wydarzeń jest bezpłatny, na pozostałe są już do nabycia bilety, w cenie od 25 do 70 zł. Nabywać je można za pośrednictwem internetowego serwisu ticketmaster.pl, a także w miejscach koncertów: NOSPR, Filharmonii Śląskiej i Teatrze Małym

Dodaj swój komentarz!

avatar