Wernisaż w Galerii „Obok” – Stan rzeczy

0
214

W najbliższy piątek, 23 września w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” otwarta zostanie wystawa malarstwa i artefaktów uznanej tyskiej artystki Beaty Wąsowskiej. Ekspozycja nosi tytuł „Stan rzeczy”. – Tę wystawę komponuję w inny niż dotąd sposób. Ma być spotkaniem obiektów i spotkaniem z obiektami.

Poprzez ich dobór i układ tworzę swoisty „stan rzeczy”, odpowiednik istniejącego – zapowiada Beata Wąsowska. – Pokazuję jak fakty wpływają na naszą codzienność, jak wpłynęły na moje malarstwo i całą twórczość. Powracam do prac namalowanych w „dobrych czasach”. Konfrontując je z nowymi obrazami, z obiektami, które w galerii sztuki stają się artefaktami. Komentuję wydarzenia, które mnie poruszyły – dodaje artystka. Na wystawie, którą będzie można odwiedzać w mieszczącej się w Pasażu Kultury Andromeda galerii do 4 listopada, znajdzie się m.in. cykl prac „Czarny kwadrat/rzecz o wojnie”. – To prace, które powstały w odpowiedzi na wojnę w Ukrainie, jednak mówią o każdej wojnie – tłumaczy Beata Wąsowska.

Piątkowy wernisaż rozpocznie się o godz. 18. Tydzień później inne prace Beaty Wąsowskiej zawisną w galerii „Artyści Młodym” w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 przy ul. Hlonda 1. Wernisaż wystawy „Horyzont” odbędzie się 30 września o godz. 17