Nowe ścieżki w Parku bł. Karoliny

2
281
Remont ścieżek w Parku im. bł. Karoliny ma potrwać do końca października. KP

W Parku bł. Karoliny w Tychach już wkrótce ruszą prace związane z wymianą ścieżek na nowe. Urząd Miasta Tychy wyłonił wykonawcę, który wykona 1000 m kw. ścieżek z wodoprzepuszczalnej nawierzchni mineralno-żywicznej. Termin zakończenia prac wyznaczono na 30 października. W sumie inwestycja pochłonie blisko 850 tys. zł.

– Ścieżki, które wymienimy, powstały w oparciu o starą technologię – tłumaczy Jan Cofała, naczelnik Wydziału Innowacji i Inwestycji. – O ile ta technologia sprawdziła się np. wokoło Jeziora Paprocańskiego, o tyle w parku, który położony jest na terenie pochyłym, jest dość problematyczna. Efekt jest taki, że przy dużych deszczach, a te są coraz częstsze, woda wypłukuje nawierzchnię ścieżek. Na skutek opadów powstają niebezpieczne koleiny. Proces obserwujemy od dłuższego czasu, dlatego zorganizowaliśmy szereg spotkań, aby ten problem rozwiązać. Zdecydowaliśmy się na nawierzchnię mineralno-żywiczną, która ma właściwości przepuszczania wody. Z wyglądu przypomina asfalt, jednak przepuszcza opady do gleby, co doskonale wpisuje się w najnowsze trendy zagospodarowania deszczówki. Pozostanie ona w miejscu, w którym spadła. Przebudowa ścieżek będzie gruntowna. Ścieżki będą na nowo korytowane, z podbudową – dodaje naczelnik.

Aktualnie zadanie znajduje się na etapie uzupełnienia oferty. Urząd przygotował projekt na wymianę wszystkich alejek w parku (5500 m kw.). Pierwszy etap obejmuje główną alejkę od kościoła w stronę osiedla U.

2
Dodaj swój komentarz!

avatar
Andrzej
Andrzej

Milion złotych na ścieżkę rowerową. A mówią że pieniędzy w budżecie miasta brakuje.

Andrzej
Andrzej

Panie Janku Cofała naczelniku Wydziału Innowacji i Inwestycji proszę o informacje, kto teraz odda ten milion złotych do Urzędu Miasta za spier…. wcześniejszą robotę.