XII Bieg im. Pawła Lorensa – Otwarte Mistrzostwa Tychów

0
129
Fot. MOSiR Tychy

Przyjaciele Tyskiego Sportu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Przyjaciele Pawła Lorensa oraz Klub 40-latek, zapraszają na kolejną edycję Otwartych Mistrzostw Tychów, w ramach których już po raz 12. odbędzie się bieg im. Pawła Lorensa. Wydarzenie odbędzie się 25 września o godz. 8.00 i potrwa do 13.00. Zbiórka przy ul. Parkowej 17.

– Bieg Pawła Lorensa organizowany corocznie ma upamiętnić zasługi wybitnego biegacza dla rozwoju tej dyscypliny w naszym regionie. Jako trener i zawodnik czynnie działał na rzecz promocji lekkiej atletyki, a w szczególności biegania w Tychach. Jego osiągnięcia (wielokrotny medalista mistrzostw Polski) oraz wyniki (rekord życiowy w maratonie 2:13:05, bieg na 10 km 29:02), mogą być niedoścignionym wzorcem dla każdego biegacza – opowiadają organizatorzy.  – Zapraszamy na XII bieg im. Pawła Lorensa – bieg ku pamięci najlepszego tyskiego biegacza długodystansowego, a zarazem naszego biegowego mentora i dobrego kolegi – dodają Przyjaciele Tyskiego Sportu.

Bieg rozgrywany jest na dystansie 10 km w malowniczej scenerii Jeziora Paprocańskiego. Płaska i bardzo szybka trasa wiedzie ubitymi ścieżkami deptaku pieszego oraz chodnikiem z kostki brukowej. W dniu zawodów odbędą się także bezpłatne biegi dziecięce (zapisy w dniu zawodów).

Regulamin i zapisy dostępne tutaj. 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj. 

Dodaj swój komentarz!

avatar