Soczewki progresywne – kiedy trzeba ich używać?

0
75
Mężczyzna - oko

Ludzki organizm jest daleki od doskonałości i z biegiem czasu poszczególne jego części wykazują oznaki „zużycia”. Dotyczy to między innymi oczu – z wiekiem stają się coraz mniej elastyczne i dochodzi do tzw. „starczowzroczności” czyli prezbiopii. Można jednak skutecznie niwelować defekty natury, stosując takie akcesoria, jak soczewki progresywne. Dla kogo są przeznaczone i kiedy warto o nich pomyśleć?

Soczewki progresywne to sposób na perfekcyjne widzenie

Soczewki progresywne zazwyczaj używane są przez osoby, które przekroczyły czterdziesty rok życia. To właśnie granica, po której zaczyna występować spadek ostrości widzenia oraz elastyczności gałki ocznej. Pierwszymi objawami są problemy z odczytywaniem drobniejszych tekstów – już wówczas warto pomyśleć o odpowiednich badaniach u optyka.

Skutki starczowzroczności mogą niwelować odpowiednie okulary progresywne lub soczewki. Dlaczego warto postawić właśnie na to drugie rozwiązanie? Jeśli wcześniej nie nosiło się okularów, wówczas mogą być problemy z przyzwyczajeniem się do nich. Oczywiście soczewki progresywne również wymagają wprawy w zakładaniu i zdejmowaniu, jednak podczas ich noszenia nie ma ryzyka, że spadną, ulegną zabrudzeniu czy zapomni się o ich zabraniu ze sobą.

Nowoczesne soczewki progresywne mają konstrukcję umożliwiającą automatyczną regulację jakości widzenia. A konkretnie – jego ostrość, dzięki czemu gdy skupia się wzrok przed sobą, na oddalonych obiektach w oddali, widzi się je wyraźnie, tak samo w sytuacji, gdy czyta się tekst napisany drobnym drukiem.

Soczewki progresywne na dzień lub miesiąc

Jakich marek soczewki progresywne są godne polecenia? Na rynku od lat popularnością cieszą się propozycje takich producentów, jak iWear, Acuvue, Cooper Vision czy Proclear. Przygotowali oni dla swoich klientów ich dwie wersje. Pierwsza to soczewki jednodniowe. W opakowaniu znajduje się dokładnie 30 sztuk – po jednej na każdy dzień użytkowania. Soczewka po użyciu jest wyrzucana.

Soczewki miesięczne nosi się zgodnie z nazwą, czyli przez cały miesiąc. Po ich zdjęciu na czas snu przechuje się je w specjalnym pojemniku wypełnionym płynem dezynfekującym. Rankiem zakłada się je ponownie na gałki oczne – i gotowe.

Gdzie znaleźć najlepsze soczewki progresywne?

Jeśli myślisz o soczewkach progresywnych dla siebie, musisz najpierw przejść odpowiednie badania u okulisty lub optometrysty. Gdy będziesz już wiedzieć, jakich potrzebujesz, zajrzyj koniecznie na stronę visionexpress.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór soczewek progresywnych w najlepszych cenach. Jakich? Przekonaj się o tym i zobacz już dzisiaj!