Polska – Albania 2:0. Zwycięstwo i awans piłkarek

0
508

W ramach eliminacji MŚ 2023 reprezentacja Polski kobiet pokonała na Stadionie Miejskim w Tychach Albanię 2:0 Bramki dla biało-czerwonych zdobyły Paulina Dudek i Małgorzata Mesjasz.

Pierwszego gola Polki zdobyły przed przerwą z rzutu karnego, a wynik meczu ustaliły w 89 minucie. Zanotowały tym samym drugie zwycięstwo w eliminacjach i po czterech meczach mają na koncie 8 punktów. Dzięki temu awansowały na drugie miejsce. W tabeli prowadzi Norwegia, która pokonała Belgię 4:0. Kolejny mecz drużyna trenerki Niny Patalon rozegra 25.11 w Kosowie.

Polska – Albania 2:0 (1:0).
Polska: Klabis – Buszewska (82′ Kamczyk), Mesjasz, Dudek, Matysik – Wiankowska, Achcińska, Grzywińska (82′ Wróblewska), Grabowska, Padilla-Bidas (64′ Kaletka) – Zawistowska.