Bilans weekendu – jak grali nasi ligowcy?

0
133

Koszykarze GKS po raz pierwszy w tym sezonie zanotowali przegraną, pewne zwycięstwo odnieśli futsaliści GKS, wygrały oba zespoły siatkarskie, a w lidze okręgowej trwa zwycięska passa OKS Zet Tychy

KOSZYKÓWKA. GKS Tychy nie jest już niepokonanym zespołem I ligi – podopieczni Tomasza Jagiełki przegrali u siebie z Decką Pelplin 84:85, po wyrównanym widowisku i dramatycznej końcówce meczu.

Do przerwy było remisowo – 46:46, jednak trzecią kwartę wyraźnie wygrali goście, którzy prowadzili przed ostatnią odsłoną 67:59. Koszykarze GKS ostro wzięli się do pracy i po kilku minutach było już 67:67, a wyrównanie padło po „trójce” najskuteczniejszego w tym meczu Radosława Trubacza. Potem oba zespoły zmieniały się na prowadzeniu, co zapowiadało emocje w końcówce. I rzeczywiście – na 48 sekund przed końcem jednym punktem prowadził GKS (82:81), potem dzięki wolnym na prowadzenie wyszli rywale. Krystian Tyszka popisał się udanym rzutem i było 84:83. Bohaterem meczu okazał się jednak Damian Janiak, który rzucił z akcji na 1,20 sek. przed końcową syreną, pieczętując wygraną gości.

GKS Tychy 84:85 Decka Pelplin (25:28, 21:18, 13:21, 25:18).

GKS Tychy: Trubacz 22 (3 za 3), Wieloch 20 (1), Koperski 17 (2), Diduszko 8 (2), Krajewski 8, Tyszka 4, Stankowski 3, Mąkowski 2, Ziaja 0, Nowak 0.

FUTSAL. Kolejne zwycięstwo zanotowali piłkarze GKS Futsal, pokonując GSF 5:2. Wyjątkową skutecznością popisał się Marek Kołodziejczyk, zdobywając cztery gole.

Pierwszego gola strzelił już w 3 minucie, po precyzyjnym uderzeniu z dystansu. W 10 min. wynik meczu podwyższył Dawid Pasierbek, a potem do bramki rywali strzelał już tylko Kołodziejczyk – w 21, 25 i 38 min, z tym że jego bramka nr 3 była prawdziwy majstersztykiem – strzelił prawą noga, ale zza lewej, czym całkowicie zmylił bramkarza gości. W niedzielnym meczu gola zdobył także Bartosz Kokot, jednak skierował piłkę do… własnej bramki.

GKS Futsal Tychy – GSF 5:2 (2:0). Bramki: Kołodziejczyk 4, Pasierbek.

GKS Futsal: Barteczka – Słonina Kołodziejczyk, Widuch, Kokot – Jastrzębski, Banaszczyk, Pasierbek, Krzyżowski, Hiszpański, Pytel, Haase.

SIATKÓWKA. Oba zespoły TKS Tychy wygrały w minionej kolejce, ale nie zdobyły kompletu punktów, bo wygrane zanotowały w tie-breakach i wywalczyły po 2 pkt.

Drużyna mężczyzn w II lidze zwyciężyła w wyjazdowym spotkaniu z AKS IV LO Rzeszów 3:2 (25:22, 15:25, 36:34, 17:25, 11:15) i po tym meczu zajmuje w tabeli 6. miejsce z dorobkiem 9 pkt. Tyle samo punktów mają jednak trzy inne zespoły, a prowadzi Extrans Sędziszów – 12 pkt.

Panie natomiast zainaugurowały rywalizację (mecz z Częstochowianką został przełożony) w II lidze śląskiej. Drużyna podejmowała MKS Wodzisław, wygrywając 3:2 ((25:19, 25:21, 21:25, 14:25, 15:12).

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze OKS Zet Tychy nadal są niepokonani w lidze okręgowej i wygrywając z LKS Łąka zanotowali piąte z rzędu zwycięstwo.

OKS Zet – Łąka 3:1. Bramki: Kamiński, Słonina, T. Bernat.

OKS Zet: Kowalczyk – Ryszka, Banaszczyk, T. Bernat, Sidło – Kamiński, Kuliński (70’ Michalak), Pustelnik, Olszowski (60’ Gajewski) – Słonina (70’ Lewicki), Migdał (80’ Ptak).

LKS Ogrodnik – LKS Studzienice 1:2(1:0). Bramka: Wilk.

Ogrodnik: Gąsior – Grzybek (46′ Pawłowicz), Foltyn, Białas (70′ Michalak) – Majnusz, Bojarski, Koczy, Stawicki – Klimas (62′ Wala) Wilk, Śmiłowski (80′ Granek).

Iskra Pszczyna – JUWe Jaroszowice 2:1. Bramka: Zubrzycki.

JUWe: Kwiatkowski – Józefowicz, Karlik, Szlosarek, Woźniak – Dryk (80’ Gurbisz), Hornik, Czupryna, Cibor – Zubrzycki, Furmann (65’ Puto).

16. Piast             11      3    11-48

Klasa A: Siódemka Tychy – Rudołtowice 0:0. Po 11 meczach Siódemka jest na 11. miejscu z 13 pkt. Prowadzi rezerwa Goczałkowic.

Klasa B: Czarni Piasek – Czułowianka Tychy 2:0. Czułowianka jest na 4 miejscu – 18 pkt. Na czele tabeli – Fortuna Wyry 21 pkt.