Pierwszy zielony przystanek w Tychach

16
6790
Fot. Piotr Podsiadły

Na przystanku Tychy Tęcza trwa montaż pierwszego „zielonego przystanku” w mieście. Dzięki nowej aranżacji okolica, w której do tej pory brakowało roślinności, już na wiosnę zyska więcej zieleni. Zamontowane zostaną m.in. metalowe konstrukcje na pnącza czy donica na kwiaty.

Takiego miejsca do tej pory w Tychach nie było. Na przystanku Tychy Tęcza przy alei Niepodległości (stanowisko 7 w kierunku skrzyżowania z ulicą Grota-Roweckiego) trwa montaż „zielonego przystanku”. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa – duża przestrzeń wybrukowanego parkingu oraz chodniki powodują nagrzewanie się tego miejsca latem.

– W ramach inwestycji za wiatą przystankową zamontowane zostały metalowe konstrukcje na pnącza, rozebrany został fragment nawierzchni pod roślinność oraz założone zostały betonowe obrzeża. Przygotowane zostanie również podłoże do sadzenia, zamontowana będzie betonowa donica na kwiaty oraz zasadzone rośliny – mówią pracownicy TZUK w Tychach.

Na „zielonym przystanku” będą rosły pnącza, byliny oraz rośliny zimozielone, takie jak pluskawica, powojniki, liliowce, bluszcze, winorośle czy cisy. W pełni przystanek zazieleni się wiosną. Koszt inwestycji, której montaż zakończy się w środę 13 października, to niecałe 20 tysięcy złotych.

16
Dodaj swój komentarz!

avatar
Art.
Art.

Kierowcy strajkują, a w zielsku będą komary. Czyli co wyszło jak zwykle ?

Max
Max

Więcej petów niż komarów..

PL1
PL1

Pięknie się wydaje publiczne pieniądze, podatki coraz większe, w portfelach mieszkańców coraz mniej pieniędzy, brawo!

Norbert
Norbert

Ekologiczne lewactwo to stan umysłu.szkoda tylko ze tak ostatnio popularne i wplywowe sie stało

DARIUSZ
DARIUSZ

Norbert….przejdx sie do lasu na grzyby……..dotlen…….i nie pisz wiecej

PL1
PL1

Dlaczego Kolega ma nie pisać? To jest wolność słowa czy jej nie ma?

zenek
zenek

A ile można slychac bzdur od pseudointeligentow którzy obwiniają lewaków za całe zło na całym świecie? spokojnie nie możesz poczytać wiadomości i komentarzy żeby zaraz nie natrafić na komentarz typu e zasrane lewactwo eee zastane pisiory.

Magama
Magama

To ze mniej betonu a więcej zieleni – czyt. chłodu w upalne dni – to dla ciebie lewactwo ????
Zajrzyj człowieku do słownika
A pomysł doskonały i oby takich jaknajwięcej

Teresa
Teresa

Już naprawdę nie mają na co wydawać nasze pieniądze, dziury w chodnikach na ulicach A Wy sobie kwiatuszki sadzicie

Michał
Michał

Świetnie …. Zielony przystanek to na pewno wyrówna spalarnie odpadów z ubojni, która wkrótce powstanie na terenie miasta.

Gregory
Gregory

A Pan Dziuba ma gdzieś. Właśnie pojechał do Wwy protestować przeciwko Polskiemu Ładowi. Zapewne służbowym autem za nasze pieniądze.

Norbert
Norbert

Andrzejek juz od dawna robi wszystko zeby zaistniec w Polsce,pewnie juz marzy mu sie wielka polityka przy platformerskim korycie.

Barbara
Barbara

Pięknie, tylko ciekawe jak długo to się utrzyma , zanim wandale to zniszczą, tak jak większość tzn ławki, leżaki w parkach czy przy tężni.

Simi
Simi

To będzie tak jak z Metropolitarną łąką, tam gdzie zasiali rosło mniej kwiatów niż na nieskoszonym trawniku, a we wrześniu skosili łąkę choć owady w październiku też jeszcze latały i szukały kwiatów. Nawet nie chcę wiedzieć ile pieniędzy na to poszło i pewnie 60% kosztów to projekt. Natura sama by dała radę, tylko żeby się człowiek nie wpiep….

Nina
Nina

Lepiej żeby chodniki naprawiali, np odcinek od ul. Paprocańskiej za piekarnią Misztela po prawej stronie w kierunku Gemini, o zgrozo tam nie da się przejechać rowerem ani wózkiem, same dziury i wertepy a masa ludzi jeździ rowerem do pracy na tereny przemysłowe… Pytam się kiedy to naprawią?

Jacek
Jacek

brawo